facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

En Hızlı Ve Sorunsuz VPN Programı Hide.ME

Hide.ME
Yine uzun bir aradan sonra topluma yararlı olabileceğini düşündüğüm, amme hizmeti olarak yine engelleri bir kuş misali aşabileceğiniz bir VPN programı için parmaklarımı yoruyorum. Umarım faydalı olur. Öncelikle ülkedeki engelleme olaylarının boyut atladığını ve inanılmaz bir noktaya geldiğini fark ettim. Yeni çıkan yasalar ile engellenecek bir site için mahkeme kararı gözetmeksizin anında engelleme uygulanabiliyor. Ayrıca çok iyi bildiğiniz gibi yasaklanan sitelerin bir kısmı DNS değiştirerek açılabilse de, bir kısmı Vpn, proxy gibi yöntemler kullanılmadan asla açılmıyor. Örneğin çok önemli bir bilgi kaynağı olan Vikipedia hala engelli durumda. (Wikipedia'ya özel giriş için Wikiland'ı denemenizi tavsiye ederim.) Girmeye çalıştığınızda mahkeme kararı yerine aşağıdaki gibi bir hata göreceksiniz.
Hide.ME
Engelleme dozunu arttırmak için devlet oraya artık engellendiğine dair bir index koyamıyor. Normalde şöyle olması gerekiyordu;

(5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Telekomünikasyon İletişim Bakanlığı'nın **/**/*** tarih ve bilmem ne sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (sitenin adresi) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır. )

Görüldüğü üzere böyle bir ibare yok. Muhtemelen aramalarınız sırasında "Bağlantınız gizli değil" hatası ile çokça karşılaşıyorsunuzdur. İşte bu hataların %95'i sitenin engelli olduğunun göstergesidir. Yani engellendiğini dahi bilmek zor. Velev ki böyle bir araştırma sırasında bu hataya denk geldiniz ve siteye girmeniz gerekiyor o halde VPN programı kullanmanız en doğrusu olacaktır.

Karşınızda çokça alternatiflerini denememe rağmen en hızlısı ve en sorunsuzu olduğuna karar verdiğim Hide.Me
Hide.ME
Kısaca bahsetmek gerekirse tamamen yasal olan bu program size hiç bir hesap açmadan 500 mb kota veriyor. Hesap açtığınız taktirde çok daha hızlı bir server'da size tam olarak 2 gb kota veriyor. İnanın kendi İnternet hızınız ile arasında bir fark görmeyeceğiniz kadar hızlı. Zaten tavsiye etmemin asıl amacıda o. Ücretsiz bir hesap açmak için buraya, programı indirmek için buraya tıklayın. Programın Windows, Android, İos, Mac, Windows phone versiyonları var. 
Hide.ME
Programa giriş yaptıktan sonra ayarlar-Protokol kısmında hesabınız dahilinde size Alternatifler sunuyor. Sonuç olarak aylık 2 Gb hızlı ve günveli VPN kotanızın tadını çıkartın. Eğer yetmiyorsa Premium ve Plus hesaplara göz atabilirsiniz. 2 Gb bitince yeni mail açıp tekrar üye olarak kotayı sıfırlamak gibi hilelere başvurmayın lütfen :) Saygılar.

3 yorum :

  1. Tolga21:32

    Zenmate açık iken videoları İdm ile indirmiyordu. Bu Vpn idm ile indirme videoları indiriyor. 2 gb azda olsa hemen üyelik alınıyor. İşte tek sıkıntı malum videoları İdm'ye seri halde bağlayamıyoruz. :D Kota 2 gb çünkü. Olsun bu da iyi. Sağol kardeşim.

    YanıtlaSil
  2. Adsız12:14

    Çok önemli bilgi kaynağı "wikipedia" ayni zamanda Türk düşmanlığı da yaptığı için hala kapalı durumda deseniz daha doğru olurdu.Bir taraftan engellemelere karşı iken bir taraftan da bunları haklı buluyorum.Evet mahkeme kararı olmaksızın engelleyebilmeli.Ama bunlara girebilme yetisine sahip olanda girebilmeli.Buradan VPN reklam etmeniz doğru olmuyor.Göreceksiniz yukarıdaki sistemde engellenecek.Bırakın giren girsin giremiyen girmesin.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...