facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Google Chrome İle Uzaktan Bağlantı

Google Chrome İle Uzaktan Bağlantı
Google Chrome'a ekleyeceğiniz ufak bir eklenti ile telefonunuz ve bilgisayar arasında uzaktan bağlantı yapabileceğiniz biliyor muydunuz ? Şimdi öncelikle bilgisayarınızdaki Chrome'a ufak bir eklenti yapmanız gerekecek. Eklenti için Chrome Web mağazasından ekletiyi tarayıcımıza eklememiz gerekmekte.Bu eklenti için;

Android İşletim sistemli telefonlar;

İos işletim sistemli telefonlar;

Eklenti işi bittikten sonra basit kurulumları kolayca bilgisayarınıza yükleyin.Karşınıza çıkacak olan uyarı sizi kolayca yönlendirecek.
Google Chrome İle Uzaktan Bağlantı
"Devam et" dedikten sonra sizden bir izin daha istemekte olacak onu da kabul ettikten sonra kurulumu yapmanızı istediği uzaktan erişim iznini tarayıcınız otomatik indirecektir.
Google Chrome İle Uzaktan Bağlantı
Kurulum bittikten sonra size iki seçenek sunacak bunlardan biri uzaktan yardım diğeri ise bağlanmak istediğiniz bilgisayarları kontrol etmeniz için size sunulan menü.
Google Chrome İle Uzaktan Bağlantı
Bilgisayarlarım menüsüne sizden bağlanmanız için PIN numarası oluşturmanızı isteyecek unutmayacağınız bir şifre koyarak bu işlemi bitiriyoruz. İkinci ve son işlem olarak sizden Android cihazınıza Google Play Store mağazasından uygulamayı indirmeniz gerekmekte.Bu uygulamayı aşağıdaki linkten telefonunuza yükleyin.

Android;

Cihazınızda kurulum bitince açıp basit bir şekilde bilgisayarda koyduğumuz PIN numarasını girerek otomatik olarak bilgisayarınızı görecektir.
Google Chrome İle Uzaktan Bağlantı
Karşınıza çıkacak olan sizin bilgisayarınıza koymuş olduğunuz isim olacak. PIN numaranızı girdikten sonra karşınıza sizin bilgisayarınızın görüntüsü gelecek.
Google Chrome İle Uzaktan Bağlantı
Yukarıdaki örnekte olduğu gibi uzaktan bağlantı yapmak bu kadar kolay.Bu yazı okuyucularımızdan AsiRuh tarafından blog'a gönderilmiştir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...