facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 İnanılmaz Gelişmiş Kenar Çubuğu

Windows 8 Kenar Çubuğu
Windows 8 kenar çubuğu, Windows 8.1 için faydalı istatistikleri ve bileşenleri masaüstünüze getirir.Üstelik taşınabilir bir yazılımdır.Masaüstünüzde CPU, RAM göstergesi, sürücülerin doluluk oranı, geri dönüşüm kutusu, denetim masası gibi yerlere kolay erişim tuşları, tarih saat, bilgisayarı kapatma ve açma gibi tuşlar, sistemin çalışma saati, İnternet veri transferi bilgisi ve İp adres bilgisi gibi yararlı araç gereçlerin bulunduğu çok gelişmiş bir kenar çubuğudur.Aynı zamanda bu gelişmiş kenar çubuğunda sistemi otomatik olarak kapatmak için zamanlama ayarları bulunuyor.Belirlediğiniz saatte ya da belirli bir süre sonra geri sayım yolu ile sistemi otomatik olarak kapatmanız mümkün.Bu kadar gelişmiş bir kenar çubuğunu daha önce hiç görmemiştim.O yüzden sizinle paylaşmak istedim.Öncelikle biraz inceleyelim.

Kenar çubuğunu resmi sitesinden indirmek için buraya tıklayın.Tamamen ücretsiz ve taşınabilir yani kurulum gerektirmeyen bir araçtır.

Gerçek Zamanlı İstatistikler 

İşlemci (CPU), Bellek (RAM) ile ilgili gerçek zamanlı istatistik bilgileri görüntüler.Anlık olarak işlem yapıldığında o an yük altında sistemin ne kadar güç kullandığını izleyebiliyorsunuz.Aynı zamanda sabit sürücülerin doluluk oranını da gösterir.Ayrıca ağ istatistiklerini de görmeniz mümkün.Download ve Upload hızını görüntüler.İp adresinizi yine bu bölmede gösterir.

Otomatik Kapatma

Program kullanmadan Windows'u otomatik kapatmak için burada, program ile otomatik kapatma ve geri sayım ile kapatma için burada anlatım yapmıştık.Ama Windows 8 kenar çubuğu ile bunlara gerek kalmıyor.Çünkü kenar çubuğunda sistemi otomatik kapatmak için bir bölme bulunuyor.Hem geri sayım yolu ile hemde belirli bir saatte sistemi otomatik olarak kapatmanız mümkün.

Temizleyici 
Windows 8 Kenar Çubuğu
Tıpkı CCleaner gibi bir temizleme aracı bulunuyor.İnternet geçmişini, kayıt defterindeki gereksiz dosyaları, sistemdeki gereksiz dosyaları tek bir tık ile temizlemeniz mümkün.Bunu yapmak için sadece kenar çubuğundaki sarı fırçaya basın ve analizi başlatın.Gerisini kendi halledecektir.

Görev Zamanlayıcı
Windows 8 Kenar Çubuğu
Aslında bu özellik zaten Windows 8 ve Windows 8.1'de dahili olarak geliyor.Ama çoğu kullanıcı bunun farkında değildir.Görev zamanlayıcı bu kenar çubuğunda da bulunuyor.Bir programı ya da bir İnternet sitesini belirli bir zamanda açmak için ayarlayabilirsiniz.Güzel bir özellik.

Kısacası Windows 8 kenar çubuğu basit görünümlü ama bir çok önemli bileşen ve ayarı tek bir yerde toplamış harika bir şeydir.Mutlaka denemelisiniz.

2 yorum :

 1. Adsız19:36

  8 mi kaldı 10 bak 10a

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10'un henüz kararlı sürümü çıkmadı.

   Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...