facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Rar ve 7z Dosyalarını Programsız Açma

Winrar
Paket programlar kullanmadan Windows üzerinde sıkıştırılmış dosyaların bir çoğu açılmıyor.Windows bu dosya türlerini desteklemiyor.O yüzden WinRar, WinZip, 7 -Zip gibi programları yüklemek gerekiyor.Ben bunlar arasında size WinRar'ı önerebilirim.Çünkü hem ücretsizdir hemde neredeyse tüm sıkıştırılmış dosya türlerini ayıklamakta kullanılabilir.

Peki hiç bir program kullanmadan bu sıkıştırılmış Rar ve 7z dosyalarını açmak mümkün olabilir mi ? Eğer İnternet erişiminiz var ise bunu yapmak için bu hizmeti veren çevrim içi sitelerden faydalanabilirsiniz.Bu siteler kolayca sıkıştırılmış dosyaları programsız açmanızı sağlıyor.Aşağıdan bu hizmeti ücretsiz olarak veren 3 tane siteye ulaşabilirsiniz.

1- WobZip 
WobZip
Bu site çevrim içi hizmet veren en kaliteli sitedir.Sıkıştırılmış Rar ve 7Zip dosyalarını kolayca açmasının yanında parola korumalı arşivleri de ayıklayabilir.Tek yapmanız gereken dosyayı gösterdikten sonra parola kısmına şifresini yazmaktır.Siteyi buradan ziyaret edin.


2- B1 Free Archiver
B1 Free Archiver
Bu site çok amaçlı ücretsiz sıkıştırılmış dosya ayıklama sitesidir.En büyük özelliği ise 50 farklı dosya formatını destekliyor olmasıdır.

b1, zip, jar, xpi, rar, 7z, arj, bz2, bzip2, tbz2, tbz, txz, cab, chm, chi, chq, chw, hxs, hxi, hxr, hxq, hxw, lit, cpio, deb, gz, gzip, tgz, tpz, hfs, iso, lzh, lha, lzma, rpm, tar, xar, z, taz, xz, dmg, cb7, cbr, cbt, cbz

Yalnız sanırım boyut sınırı var.200 mb ve üstünü desteklemiyor olabilir.Desteklediği dosya türleri ise aşağıdadır.Siteyi buradan ziyaret edin.


3- Unzip-Online
Unzip-Online
Başka bir sıkıştırılmış dosya ayıklama sitesidir.Sadece Rar ve Zip uzantılı dosyaları ayıklar.Ayrıca 200 mb üstü dosyaları desteklemez.Siteyi ziyaret etmek için buraya tıklayın.

1 yorum :

  1. Winrar ücretsiz değil deneme sürümü var 7zip ücretsiz ve Winrar intel , 7zip ise amd tabanlı işlemcilerde iyidir. winrar ın sıkıştırma algoritması 7zip den çok az farkla önde dir 7zip açık kaynaklıdır ve 1 tercih olmalıdır. 7zip kendi formatına ve zip fornatına dosya sıkıştırabilir. fakat diğer formatları açıp dışarı çıkartabilir . Ayrıca kendi özel dosyalarınız üçüncü şahıslara (sitelere) göndermeyin kendi çıkarları için kullandıkları kesin şunu unutmayın ücretsiz ize sizi kullanıyorlardır.
    istisnalar hariç
    iyi çalışmalar.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...