facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Citrio Tarayıcısı İle Programsız Video İndirme

Citrio
Yine güzel bir yazı ile karşınızdayım.Bildiğiniz gibi video indirmek için ülkemizde en çok tercih edilen İnternet download manager (İDM) programıdır.Lakin bu program öyle bir şey ki bize sorun çıkarmaktan başka bir işi yok gibi.Üstelik ücretli bir programdır.Görmediği videolar, indirme hataları ve malumunuz onu başka türlü kullanmak oldukça zor :) O yüzden size daha önce bir kaç alternatif program ve uygulama paylaşmıştım.Özellikle Windows 8 kullanıcıları için Hyper For Youtube uygulamasını şiddetle tavsiye ederim.Ayrıca idm için alternatif benzer bir program arıyorsanız EagleGet'i deneyebilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl konumuza.Ben güzel bir Chrome tabanlı tarayıcı keşfettim.İsmi Citrio tarayıcı.Popüler olarak bir çok kişinin tercih ettiği Google Chrome tarayıcısının alt yapısını kullanıyor ve birebir benziyor zaten.Citrio çok hızlı olmasının yanında benim beklediğim tüm imkanları sunan gördüğüm en iyi tarayıcı.Torrent dosyalarını direk olarak indirebiliyor, Video sitelerinden video yakalıyor yani video indirmesi yapabiliyor, aynı zamanda Proxy sunucularının adreslerini direk tarayıcıya girebiliyorsunuz.Kısacası programsız video indirmek isteyenler mutlaka denemeli.

Citrio tarayıcısını indirmek için buraya tıklayın.Tarayıcı ücretsiz ve herkesin kullanımına açıktır.Windows Xp, Vista, 7 ve Windows 8 üzerinde sorunsuz çalışıyor.Yalnız ücretsiz olduğu için kurulum sırasında istemediğiniz bir şey yükleyebilir.Toolbars yüklememek için aşağıdaki pencere gelince gösterdiğim yerdeki işareti kaldırın.
Citrio
Başta da dediğim gibi Citrio'nun bir çok özelliği var.Örneğin Torrent dosyalarını herhangi bir yan programa ihtiyaç duymadan indirebiliyor.Çok güçlü bir indirme yöneticisi var.Aynı andan birden fazla dosyayı indirebiliyor.Üstelik indirme hızı gerçekten muazzam.Resmen dosyaları kaynağından sömürerek çekiyor.Ama ben burada sadece video yakalama özelliğinden bahsetmek istiyorum.Zira bu sizin için daha büyük bir ihtiyaçtır.
Citrio Video İndirme
Citrio ile Video nasıl yakalanır ? Aslında bu çok basit bir işlemdir.Örneğin Youtube üzerinden video indirmek istiyorsunuz.Video'yu açtığınızda tarayıcı otomatik olarak video dosyasını yakalıyor.Adres çubuğunun sonunda küçük sarı bir ikon göreceksiniz.O ikona bastığınızda "Download" yani indirme penceresi açılıyor.Bu şekilde videoyu çok rahat bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Citrio hangi sitelerden video yakalar ? Ben bir kaç popüler sitede denedim hepsinde yakaladı.Ama şimdi bu işin birde format olayı var.Örneğin Mp4, Flv, Avi.. gibi formatlar arasında hangilerini yakalıyor bilmiyorum.Bu tarayıcı ile Google hesabınız tam olarak senkronize edilir.Yani varsayılan tarayıcı olarak kullanmamak için hiç bir sebep olmadığı gibi, kullanmazsak bizim için bir kayıp olur.Çünkü zaten Chrome tarayıcısının sunduğu her özelliği sunmasının yanında bir çok artı özelliği var.Hız konusunda endişeniz olmasın.Hiç bir hız kaybı yok.Programsız video indirmek için harika bir yol.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...