facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8'de Android Telefonunuz GamePad Olarak Kullanma

Windows 8 Mobile Gamepad
Elinizde Android bir telefon ve bilgisayarınızda Windows 8 işletim sistemi kurulu ise Mobile Gamepad uygulaması sayesinde oyunları telefondan GamePad kol olarak oynayabilirsiniz.Uygulama klavye ile oynamak istemediğiniz oyunları Gamepad sahibi olmadan telefonunuz üzerinden oynamanızı sağlıyor.Android telefonu tam bir Gamepad kola çeviriyor.Resimde gördüğünüz gibi tuşlar Playstation koluna çok benziyor.Üstelik bunu yapmak çok ama çok kolaydır.Yapmanız gereken telefonunuza Mobile Gamepad uygulamasını kurup, ardından server programını Windows 8'li bilgisayarınıza yüklemektir.Aradaki bağlantıyı kurduğunuzda da işlem tamamlanmış oluyor.Telefonunuz her daim bir gamepad haline dönüşüyor.

Mobile Gamepad uygulamasını Android cihazınıza indirmek için buraya tıklayın.Uygulamayı telefona kurduktan sonra Windows server dosyasını da buradan indirip kurulumu gerçekleştirin.Aradaki bağlantıyı kurmak için telefonun da, bilgisayarında aynı kablosuz modem ağına bağlı olması gerekiyor.
Windows 8 Mobile Gamepad
Telefonda ilk karşılaşacağınız ekran yukarıdaki gibidir.Burada İp adresi kısmına ne yazacağınızı, program arayüzünden öğrenebilirsiniz.
Windows 8 Mobile Gamepad
Program arayüzünde "Settings" sekmesinde ki "Connection" kısmında yazan İp adresini telefondaki ekrana girip "Connect" tuşuna basmanız yeterlidir.Bağlantıyı kurmuş olacaksınız ve aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.
Windows 8 Mobile Gamepad
Gördüğünü gibi bağlantıyı kurmak çok basittir.Mobile Gamepad henüz beta aşamasında bir uygulama olmasına rağmen bence şimdiden çok iyi olmuş.Bağlantıda herhangi bir hata ile karşılaşacağınızı sanmıyorum.Geliştirilmeye devam edecektir elbette.Daha iyi olacağına eminim.Böyle bir yararlı uygulama şimdiden binlerce beğeni almış zaten.İyi bloglar. 

6 yorum :

 1. Bu serveri PC den nasıl sileceğim?

  YanıtlaSil
 2. Bu serveri PC den nasıl sileceğim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denetım masası ardından program ekle kaldır M ye bas mobıle game pad server yazıyor kaldırı tıkla

   Sil
 3. games list empty diyor ne ypabilirim

  YanıtlaSil
 4. games list empty diyor ne yapabilirim

  YanıtlaSil
 5. Adsız16:20

  abi nasıl bu siteden indireceğim

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...