facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1'e Yükseltme Yapamayanlara Microsoft'tan Kesin Çözüm

Windows Update tek başına yükleyici
Windows 8.1 çıktığında mağaza üzerinden indirme yapılıyordu.Bazı kullanıcılar bu indirme sırasında sorun yaşıyorlardı.Sorunları çözmek ve 8.1'i yüklemek için burada bir yöntem paylaşmıştık.Ama bazı kullanıcılar tüm çözüm yöntemlerine rağmen, tüm denemelere rağmen çeşitli hata mesajları alarak 8.1 güncellemesini yükleyemediler.Geçte olsa Microsoft bu sorunu yaşayanlar için pilot bir program yayınlamış.Bu program aracılığı ile 8.1 güncellemesi yüklenebiliyor.

Yayınlanan onarım programı ile güncelleme mağaza üzerinden değil, Windows update üzerinden alınıyor.Bu sayede bu onarım yöntemi Windows 8 ve Windows RT işletim sistemli cihazlar için kesin çözüm olacaktır.Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bu yola başvurmadan önce 28713989 numaralı güncellemenin yüklendiğinden emin olun.Onarım programını indirmek için buraya tıklayın.
Windows Update tek başına yükleyici
İndirdiğiniz "Windows8-RT-KB2885699-x64.msu" ya da "Windows8-RT-KB2885699-x86.msu" dosyasını çalıştırıp Windows 8.1 yükseltmesini buradan yapabiliyorsunuz.Normal bir Windows 8 kullanıyorsanız, en son güncellemeleri kontrol edin; onarım bir güncelleme olarak sunulacaktır.

Bu alternatif yöntemin dikkat çeken yanı, Windows 8.1'i (ve Update 1) Windows Mağazası yerine Windows Update üzerinden yüklüyor olması. Yeni yöntemin güncellemede sorun yaşayanların sıkıntısını çözmesini umuyoruz.Windows Update tek başına yükleyici kesin olarak sorun yaşayanların sorununu çözecektir.Hatta indirme için direk olarak bu yönteme başvursanız da olur.

1 yorum :

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...