facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Yeni Uygulamanız Var Uyarısını Kapatma

Windows 8 Bildirim
Windows 8 her konuda farklı bir sistem olduğunu bir kez daha gösterdi bize.Varsayılan programlar için sistemin tepkisi Windows 7'ye göre biraz daha farklı.Örneğin Windows 7'de bir uzantı için bu uzantıyı hep bu programla aç tercihini yaptığınızda artık sistem size ikinci bir hatırlatmada bulunmuyor.Ama Windows 8'de durum daha farklı.Varsayılan programı ayarlasanız bile, aynı uzantıları açabilecek başka bir program kurulumundan hemen sonra "... Açabilen Yeni Uygulamalarınız Var" uyarısı ile karşılaşıyorsunuz.

İşte bu da Windows 8'in ne kadar farklı bir işletim sistemi olduğunu gösteriyor bize.Bu hatırlatma bazı durumlarda güzel olsa da, gereksiz bir bildirim ve hatırlatma olduğunu düşünenlerde olabilir.Bu yüzden bu yazıda yeni bir program kurulduğunda "Bunu açabilen yeni uygulamalarınız var" uyarısını nasıl kaldırabileceğimizi inceleyelim.
Windows 8 açabilen yeni uygulamalarınız var
Bir örnek vermek gerekirse örneğin sıkıştırılmış dosyaları açabilen bir program olan Winrar programı kurulu iken siz aynı sıkıştırılmış dosyaları açabilen bir başka program kurup onu varsayılan olarak ayarladığınızda bu uyarı ile karşılaşırsınız.Bu uyarıyı tamamen kaldırmak ise çok basittir.

Buradan ".zip" uzantılı dosyayı indirin.

Zip dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. 

Dosyaları Masaüstüne ayıklayın. Zip dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse indirdiğiniz Zip dosyasına sağ tıklayın ve Tümünü ayıkla'ya tıklayın. Ardından ayıklanacak konum olarak Masaüstünü gösterin.Ya da Windows 8 için Winrar programını buradan indirin.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...