facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

UltraDefrag En İyi Disk Birleştirme Yazılımı

UltraDefrag
Disk birleştirme nedir ? Bilgisayarınızdaki dosyalar düzenle klasör içinde dosyalar olarak gözükse de aslında sabit diskte durum böyle değildir.Silme ve değiştirmeler yüzünden veriler parçalanarak yazılır.Düzenli görünüm altında sabit diskiniz verileri parçalayarak yazar.Bir dosyayı görüntülemek için sabit disk o bölgedeki diğer parçaları da okumak zorundadır.İşte bu yüzden hard disk gereksiz yere işlem yapacak ve yavaşlamalar olacaktır.Parçalanma, sabit diskinizde bilgisayarı yavaşlatacak fazladan işlemlere yol açacaktır.Bunun önüne geçmek için düzenli olarak disk birleştirme yapmanız gerekiyor.Windows 8'in dahili disk birleştirme yazılımı olsa da bu işi daha iyi yapan programlar yüzünden dahili program pek tercih edilmiyor.Bu yazıda Windows için güçlü bir disk birleştirme yazılımı olan UltraDefrag programını inceleyelim.Bu yazılımın en güzel yanı diğer birleştirme programları gibi gereksiz bir çok özelliğin dahil edilmemiş olmasıdır.Böylece disk birleştirme işlemini rahatça yapabiliyorsunuz.

UltraDefrag güçlü bir açık kaynak kodlu disk birleştirme yazılımıdır.Analiz yapar ve birleştirme işlemini başlatır.Ücretsiz bir programdır.UltraDefrag programını indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.Hem taşınabilir hemde kurulabilir versiyonu bulunuyor.Sisteminizin 32-64 bit sürümüne göre uygun olanı indirin.Popüler dosya sistemlerini CurrentlyFAT, exFAT ve NTFS destekler.
UltraDefrag
Disk birleştirme nasıl yapılır ? Kullanımı oldukça basittir.Programı çalıştırdığınızda işleme başlamadan önce analiz yapıyorsunuz.Analiz sonrası parçalanmış ve bölünmüş dosyaları grafik olarak gösteriyor.Parçalanmış ve sıkıştırılmış dosyaların sayısını görüntüler.Analiz işlemi kısa sürse de birleştirme işlemi bir hayli zaman alacaktır.Diğer birleştirme yazılımları gibi bu işlemi kısa tutmak için herhangi bir yol yoktur.Dosyalarınızın boyutuna ve sabit diskin parçalanmış, sıkıştırılmış dosya sayısına göre işlem süresi değişiklik gösterir.

Kullanıcı dostu arayüzü ile herkesin kullanımına uygundur.Sabit diskinizin bölünmüş dosyalarını birleştirerek gereksiz işlem yapmasını engeller, bu sayede Windows üzerinde daha fazla performans alırsınız.Yavaşlamaların sebebi sabit diskin birleştirilmemiş olması olabilir.

Usb bellek, harici belleklerde bir süre sonra verileri tıpkı sabit diskiniz gibi parçalayarak yazar.Bu yüzden aynı işlemi UltraDefrag ile taşınabilir flash belleğinize de uygulayabilirsiniz.Ayrıca Türkçe dil desteği de mevcut.Türkçe dilini kullanmak için ayarlar'dan seçebilirsiniz.Program Windows Xp, Vista, 7,8 ve Windows 8.1'in 32-64 bit sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...