facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Autorun Organizer İle Başlangıçta Açılan Programları Gecikmeli Başlatma

Autorun Organizer
Bilgisayarın açılma hızı her kullanıcı için önemlidir.Windows 8 ve 8.1 zaten çok hızlı açılan bir sistem.Tabi sizin kurduğunuz programların başlangıçta otomatik olarak açılmasından dolayı sistem yüklenmekte gecikebilir.Bu yüzden başlangıçta açılan gereksiz programları kaldırabilirsiniz.Peki açılmasını istediğiniz programların başlangıçta sistem açılışını yavaşlatmasını nasıl engelleyebiliriz ? İşte bunun içinde başlangıç programlarını yönetmek için gelişmiş bir program var.Programın ismi Autorun Organizer.Böylece hem açılış programlarını kolayca düzenleyip kaldırma ve ekleme yapabilirsiniz hemde Autorun Organizer ile başlangıçta açılan programların açılış zamanlarını ayarlayabilirsiniz.
Autorun Organizer
Autorun Organizer ücretsiz bir programdır.İndirmek için sitesini ziyaret edin.Program başlangıçta açılan programları düzenler.Açılışta program ve klasör de ekleyebilirsiniz.Şimdi siz zaten bu işlemleri Windows 8 üzerinde görev yöneticisinde bulunan başlangıç sekmesinde kolayca yapabiliyoruz diyeceksiniz.Sadece bu özelliği olsa programı paylaşmazdım.Autorun Organizer benzersiz bir özelliği vardır.O da gecikmeli başlatma özelliğidir.
Autorun Organizer
Gecikmeli başlatma nedir ? Sistem ilk açıldığında programlar ardı ardına yüklenmeye başlar.Bu yüklenme sırasında hiç bir aralık ve dinlenme zamanı yoktur.O yüzden masaüstünü gördüğünüz andan itibaren bir de programların yüklenmesini beklemek zorundasınız.Çünkü fare imlecini bile oynatamayacak kadar çok ve sık yüklenme yapmaya başlayacaktır.İşte bu noktada Autorun Organizer size bu işi rahatlatacak bir yöntem sunuyor.O da gecikmeli başlatma özelliğidir.

Örneğin Windows başladığında masaüstünü görür görmez sistemin kararlı bir şekilde çalışmasını istiyorsunuz.Bunun için açılışta otomatik olarak çalışan programların hepsini kapatmanız gerekir.Lakin bu seferde o programlar arasında otomatik çalışması gerekenleri manuel olarak çalıştırmanız gerekir ki bu da çok can sıkıcı olur.O halde Autorun Organizer bu işi belli bir süre sonra sizin yerinize yapıyor.Örneğin sistem açılışından 30 saniye sonra bir programı, 1 dakika sonra başka bir programı otomatik olarak başlatabilirsiniz.Sitem art arda yükleme yapmadığı için yavaşlamayacak, sakin sakin yüklemeleri yapacaktır.Autorun Organizer küçük ama işlevi bakımından büyük bir programdır.

Autorun Organizer Windows Xp, Vista, 7, 8 ve Windows 8.1 üzerinde çalışır.Windows 8.1 64 bit üzerinde test edilmiştir.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...