facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Cihaz Ayarlarınızı Microsoft Hesabından Silme

Windows 8.1
Windows 8.1'li cihazınızda Microsoft hesabı ile oturum açtığınızda bilgisayar ayarları Onedrive (bulut) üzerinde yedeklenir.Yedeklenen ayarlar iki türe ayrılıyor.Kişisel ayarlar ve cihaz ayarları.Görünüm, Masaüstü teması, Başlangıç ekranı özelleştirmeleri, parolalar kişisel ayarlarınızı içeriyor.Bu eşitlemeyi durdurmak için Eşitleme ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ekranın sağ kenarından çekin, Ayarlara dokunun ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştire dokunun. (Fare kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesine gelip Ayarlara ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştire tıklayın.) OneDrive'a ve Ayarları eşitle'ye dokunun veya tıklayın ve ardından Bu bilgisayarda ayarları eşitle PC özelliğini kapatın.Eşitlenen ayarları sıfırlamak yani silmek için ise daha önce eşitlenen kişisel ayarları silmeyi burada anlatmıştık.

Cihaz ayarları ise biraz daha farklıdır.Örneğin dosya gezgininde gizli klasörleri açtıysanız format atsanız dahi aynı Microsoft hesabı ile giriş yaptığınızda bu ayarın korunmuş olduğunu göreceksiniz.Cihaz ayarları bu ve benzeri şeylerin otomatik olarak bulut alanına yedeklenmesini sağlar.Böylece sisteminiz yenilense dahi tüm ayarları geri kazanmış olursunuz.Diğer yazıda kişisel ayarları silmeyi anlatmıştık.Bu yazıda da cihaz ayarlarını silmeyi anlatacağız.Bunu yapmakta yine çok basittir.

1- Buraya tıklayıp Microsoft hesabınız ile giriş yapın. (Microsoft hesabı nedir ?)

2- Açılan sayfada hesabınıza bağlı olan bilgisayarları (cihazları) görebileceksiniz.Ayarlarını sıfırlamak istediğiniz cihazları buradan kaldırabilirsiniz.
Windows 8.1 Cihaz Ayarlarınızı Microsoft Hesabından Silme
Hepsi bu kadar.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...