facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Sürükleyerek Dosyaların Sahipliğini Alma

Glass Ownership
Windows 8'i özelleştirmek için her zaman dosyaların sahipliğini almak zorunda kalırsınız.Sistem dosyalarında yönetici izni almak için yönetici haklarını ayarlamak her zaman kullanıcılar için zor bir işlem olmuştur.En basitinden 3. parti programları kurmak için bazı dosyaların sahipliğini almanız gerekir.İşte bu ve buna benzer işlemler için sahiplik alma işini kolaylaştıracak 3. parti programlar yazılmış ve yayınlanmıştır.Hiç bir program kullanmadan Windows 8'de dosya sahipliğini alma işlemini burada anlatmıştık.Görüldüğü gibi her dosya için baya uzun ve karışık bir işlem.Daha önce kolayca sahiplik almanız için 3. parti programları blogta paylaşmıştık.Arama kutusunu kullanarak o yazılara ulaşabilirsiniz.Bu yazıda ise sürükle bırak yöntemi ile dosyaların sahipliğini alan basit bir programı paylaşacağız.Programın ismi Glass Ownership.

Glass Ownership dosyaların sahipliğini sürükle bırak yöntemi ile almak için özel olarak hazırlanmış bir programdır.Glass Ownership programını indirmek için buraya tıklayın.Sahipliğini almak istediğiniz dosyayı Glass Ownership açık iken üzerine sürükleyip bırakmanız yeterli oluyor.Daha sonra onay penceresi geliyor ve onu da onayladığınızda sahipliğini almak istediğiniz dosyada tüm yönetici haklarına sahip oluyorsunuz.Tabi dosyayı istediğiniz gibi değiştirme, silme ve düzenleme hakkına sahipsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...