facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Kişisel Ayarlarınızı Microsoft Hesabından Silme

OneDrive Eşitleme Ayarı
Windows 8'li cihazlarınız ondrive uygulaması sayesinde kişisel ayarlarınızı bulut üzerinde saklar.Böylece farklı bir cihazda oturum açtığınızda ya da format sonrası kişisel ayarlar, Microsoft hesabı ile giriş yapılınca geri gelecektir.Kişisel ayarlar, bilgisayar ayarları ve uygulama verilerini saklar.Eşitleme varsayılan olarak açıktır.

Eşitleme ayarlarını değiştirmek için Ekranın sağ kenarından çekin, Ayarlara dokunun ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştire dokunun. (Fare kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesine gelip Ayarlara ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştire tıklayın.) OneDrive'a ve Ayarları eşitle'ye dokunun veya tıklayın ve ardından Bu bilgisayarda ayarları eşitle PC özelliğini kapatın.Peki ayarları eşitlemeyi kapatmadan nasıl sıfırlayabiliriz ?

Bunun içinde pek bilinmeyen bir yöntem var.Ayarları bir kereye mahsus sıfırlayarak eski eşitleme verilerini temizleyebiliriz.Böylece eşitleme ayarını kapatmamıza gerek kalmaz.

Kişisel ayarlar ve uygulama verilerini yani eşitleme geçmişini Microsoft hesabınızdan silmek için;

1- Buraya tıklayıp Microsoft hesabınız ile giriş yapın.

2- Giriş yaptıktan sonra talimatları okuyun ve sadece kaldır tuşuna basın.
Kişisel Ayarları Silme
Hepsi bu kadar.Kişisel ayarlar ve uygulama verilerinin geçmişini bu şekilde temizlemiş olacaksınız.

3 yorum :

 1. Selam. Size bir sorum olacak. Metro ekranından bir program açıp sağ üstten çarpı ile kapattığımda o programın aslında göz önünde kapandığını arkaplanda hala çalıştığını görüyorum. Bunun bir çözümü varmıdır ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uygulamayla ilişkili tüm işlemleri tamamen durdurmak için, uygulamayı ekranın alt kısmına sürükleyin ve uygulama ters dönene kadar orada tutun.

   Yani aşağıdaki yazıdaki sürükleyerek kapatma yöntemi.

   http://www.windows8li.com/2013/11/windows-81-uygulamalar-arka-planda.html

   Arka planda çalıştığını göremezsiniz bu şekilde.Görev yöneticisinde Cpu kullanımı %0 olur.Sadece ayrılmış bellek vardır.O da daha fazla uygulama açtığınızda yani ihtiyaç duyulduğunda bir süre sonra kaybolur zaten.

   Sil
 2. Adsız17:12

  Fifa 2015 indirdim, e-posta ile girişi devamlı değilde her seferinde soracak şekilde ayarladım. Birkez kapattıktan sonra ikinci kez açamıyorum, oyun ilk başında hemen atıyor nedeni nedir?

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...