facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Dokunmatik Ekran Nasıl Kapatılır

Windows 8 Dokunmatik Ekran
Microsoft yeni işletim sistemini daha çok dokunmatik ekranlar için tasarladı.Klavye ve fare kullanıcıları ancak Windows 8.1 güncellemesi ile daha kullanışlı bir işletim sistemine sahip oldu.Windows 8 ve 8.1'de dokunmatik ekran desteği var ise dokunmatik ekran her zaman aktif olacaktır.Hem klavye ve fare aygıtlarını destekleyip hemde dokunmatik ekrana sahip dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar var.İşte bu bilgisayarlarda dokunmatik ekranı kapatmak isteyebilirsiniz.Ne yazık ki sistem böyle bir seçenek sunmuyor.Ama bunu yapmanın kolay bir yolu da yok değil tabi.Bu yazıda dokunmatik ekranı nasıl devre dışı bırakacağımızı inceleyelim.

Dokunmatik ekranı devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1- Öncelikle klavyeden "WİN + C" tuşuna basın.

2- Ara tuşuna basın ve "Aygıt Yöneticisi"'ni arayıp "Enter" tuşuna basın. Daha sonra "İnsan Arabirim Aygıtları" tuşunu bulun ve çalıştırın

3- Bu işlemin ardından açılan listede "HID Uyumlu Cihaz" yazan kısımı göreceksiniz. Bazı bilgisayarlarda dokunmatik ekran olarak da karşınıza gelebilir. Daha sonra bu aygıtlara tek tek sağ tıklayarak, ekranın dokunmatik özelliği gerçekten kapanana kadar devre dışı bırakmayı deneyin.

Peki bu işlemden sonra dokunmatik ekranı tekrar nasıl aktif hale getirebilirim ?

Bunun içinde basit bir çözüm var.Aynı yolu izleyin ve devre dışı bıraktığınız aygıtı tekrar çalıştırın.Hepsi bu kadar.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...