facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Yazı Tiplerini Büyültme Ve Küçültme

Windows 8 Yazı Tiplerini Büyültme Ve Küçültme
Windows 8 ve 8.1'de standart görünüm boyutu belki hoşunuza gitmeyebilir.Microsoft daha büyük pencere boyutları ve yazı tipleri için boyutlandırma özelliğini eklemiştir.Ama bu özellik ile her şey aynı anda büyüdüğü için hoş görünüm elde demiyorsunuz.Oysa bazı şeylerin boyutlarını değiştirerek bu sorunu aşmak mümkün.Örneğin menülerin yazı boyutunu ve kalınlığını değiştirmek için tüm sistemin boyutlarını değiştirmek mantıksız olacaktır.Menülerin daha kolay okunması için yazı tiplerini büyüterek sadece menüleri daha kolay okunur kılmak mantıklı bir iş olur.Başlık çubukları, menüler ve simgeler için özelleştirilmiş seçenekler kullanarak sistemi kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
Windows 8 Yazı Tiplerini Büyültme Ve Küçültme
Yazı tipi boyutları ayrı ayrı nasıl büyütülür ? Bunu yapmak için "Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Görüntü\Ekran Çözünürlüğü" yolunu izleyin.Ya da masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayıp "Ekran çözünürlüğü" yazısına tıklayın.Burada "Metni ve diğer ögeleri daha büyük ya da küçük yapın" yazısına tıklayın.
Windows 8 Yazı Tiplerini Büyültme Ve Küçültme
Açılan pencerede yalnızca metin boyutunu değiştir bölümünde bazı yerlerin metin boyutunu büyütme ve küçültme yapabilirsiniz.Daha iyi okunması için kalın seçeneğini işaretleyin.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...