facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Programları Klavye Kısayolu İle Açma

Klavye Kısayolları
Programları daha hızlı bir şekilde açmak için klavye kısayollarını atayabilirsiniz.Bu bazı kullanıcıların bildiği bir şey zaten.Bazıları ise bu konu ile birlikte öğrenmiş olacaklar.Öncelikle bir programın kısayol simgesine klavyeden klavye kısayolu eklemek için o kısayolun mutlaka masaüstünde ya da başlangıç ekranında bulunması gerekiyor.Eğer oralarda değillerse klavyeden açmak için kısayol kombinasyonları eklenmez.

Masaüstü ve başlangıç ekranı kısayolları için "Ctrl + Alt A-Z" (A'dan Z'ye kadar), "Ctrl + Alt + 1-9" (Tüm Sayılar), "F1-F12" (Tüm F tuşları), "Num 1-9" (Tüm Num Tuşları) kullanabilirsiniz.

Masaüstünüzde simgesi bulunan bir programa klavye kısayolu atamak için sağ tıklayıp "Özellikler"e girin.
Windows 8 Programları Klavye Kısayolu İle Açma
Kısayol sekmesinde bulunan "Kısayol tuşu" bölümü varsayılan olarak yoktur.Klavye kısayolu atayıp daha hızlı açmak için buraya bazı sınırlamalar olmak kaydı ile bazı kombinasyonlar atayabilirsiniz.

"Ctrl + Alt + A-Z" (A'dan Z'ye kadar tüm harfler ve 1-9'a kadar tüm sayılar) örnek;
Windows 8 Programları Klavye Kısayolu İle Açma
Num tuşları ile tek klavye tuşuna basarak fazladan kombinasyon kullanmadan açabilirsiniz."Num 1-9" tuşlarına örnek;
Windows 8 Programları Klavye Kısayolu İle Açma
Yine tek klavye tuşu ile fazladan kombinasyon kullanmadan açabilirsiniz."F1-F12" (Tüm F tuşları) örnek;
Windows 8 Programları Klavye Kısayolu İle Açma
Atadığınız kombinasyonların çalışması için programların simgesinin masaüstünde olması gerekiyor.Ama masaüstünüzde bunları tutmak istemiyorsanız o halde başlangıç ekranında bulunmaları yeterdir.Başlangıç ekranında bulunan programlara klavye kısayolu atamak yine çok kolaydır.
Dosya Konumu
Tüm programların ve uygulamaların bulunduğu bölümde simgeye sağ tıklayıp "Dosya konumunu Aç" deyin.Burada açılan konumdaki program simgesine sağ tıklayıp "Özellikler"e girerek en başta yaptığımız işlemin aynısını burada da yapın.Hepsi bu kadar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...