facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Başlık Çubuğunda Tam Yolu Görüntüleme

Ayar
Pencere sisteminde dolaşırken başlık çubuğunda gezindiğiniz klasörlerin ismi yazar.Bu isim sayesinde hangi klasörün içinde olduğunu anlayabiliyorsunuz.Ama klasörün tam konumunu görmek için öge konumu kutusuna bakmanız gerekiyor.Oraya baktığınızda da bir takım kısaltmalar söz konusudur.Tam konumu almak için bir kez tıklamanız gerekiyor.Başlık çubuğunda tam yol gösterilseydi hem tam konumu görmek hemde bulunduğunuz klasörü anlamak çok daha kolay olurdu.Windows 8'de başlık çubuğunda ögenin tam konumunu programsız gösterebilirsiniz.Varsayılan olarak bu ayar Windows 8'de kapalı olarak geliyor.

Varsayılan Başlık Çubuğu Ayarı;
Başlık çubuğunda tam yolu görüntüle
Başlık Çubuğunda Tam Yolu Gösterme;
Başlık çubuğunda tam yolu görüntüle
"Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme" yolunu izleyin.Burada "Klasör seçenekleri" yazısına tıklayın.Klasör seçeneklerini açmanın bir diğer yolu ise pencere sisteminde bulunan başlık çubuğunda görünüm sekmesine girip seçenekler kısmından açmaktır.
Başlık çubuğunda tam yolu görüntüle
Görünüm sekmesinde "Başlık çubuğunda tam yolu görüntüle" yazısının yanına işareti koyduğunuzda artık başlık çubuğunda tam yolu görüntüleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...