facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Açılış Animasyonunu Kaldırma

Windows 8 Açılış Animasyonunu Kaldırma
Bilgisayar açılırken onu hızlandıracak her ayar önemlidir.Açılışta Windows logosunun tam altındaki çark işareti ve animasyonu da açılışın gecikmesine yol açan bir faktördür.Bunu program kullanmadan kolayca kaldırarak Windows 8'in bir kaç saniye daha erken açılmasını sağlayabilirsiniz.Peki bunu nasıl yapacağız ? Bunu yapmak için Gui önyükleme seçeneğini kapatmamız gerekiyor.Peki nedir bu GUİ önyükleme seçeneği.Bana göre Windows Vista'dan beri eklenmiş bir saçmalıktan başka bir şey değildir.Bilgisayar açılırken zaten görselliğe ve gereksiz animasyonlara ihtiyacımız yok.Vista ile eklenen bu saçmalık hala kullanılmaya devam ediyor.Neyse ki bunu kapatmanın bir yolu var.Şimdi nasıl kapatacağımıza bakalım.
msconfig
Bunu yapmak aslında çok ama çok kolaydır."Win + R" tuşuna basarak çalıştır kutusunu açın.Çalıştır kutusuna "msconfig" yazıp enter'a basın.
GUI önyüklemesi yok
Sistem yapılandırması penceresinde "Önyükleme" sekmesine girin.Burada önyükleme seçenekleri altında "GUI önyüklemesi yok" seçeneği bulunuyor.Varsayılan olarak bu seçenek işaretli değildir.İşaretli olmadığı için Windows 8 ve 8.1'in açılışı sırasında animasyon görüntülenir.Burayı işaretleyerek animasyonu kaldırabilirsiniz.Hepsi bu kadar.Sistem ilk açılışta bu ayarlar etkin olacaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...