facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Mağazadan Windows 8'li Bilgisayarları Kaldırma (5 Cihaz Sınırı)

Windows 8 Mağaza Bilgisayar
Microsoft mağazasından bilgisayara uygulama indirdiğinizde o bilgisayarın ismi mağazada kayıtlı kalacaktır.Bunun mantığı şudur.Windows 8 mağazası birden çok bilgisayarın aynı Microsoft hesabı ile aynı uygulamaları kullanmasını destekler.O yüzden birden fazla bilgisayar mağazaya kaydedilir ve aynı hesaptan tüm uygulamaları kolayca yönetebilirsiniz.Kullandığınız diğer bilgisayarlara toplu uygulama kurmak içinde bu yöntemi kullanabilirsiniz.Ama kaydedilen bilgisayarların bir sınırı vardır.Microsoft hesabınızı en fazla 5 ayrı bilgisayarda kullanabilirsiniz.İşte bu noktada 5 bilgisayar limitine ulaştıysanız kullanmadığınız bilgisayarların isimlerini listeden kaldırarak diğer bilgisayara yer açmak isteyebilirsiniz.

Bu yazıda Windows 8 için Microsoft mağazasına kayıtlı bilgisayarları nasıl kaldırabileceğimizi inceleyelim.Öncelikle mağazada Microsoft hesabınız ile yüklediğiniz ve kullandığınız bilgisayarların listesini görmek için mağazaya giriş yapın.Ve sağ tıklayın.
Windows 8 Mağaza Bilgisayar Kaldırma
Üst tarafta "Uygulamalar" sekmesine tıklayın.
Windows 8 Mağaza Bilgisayar Kaldırma
Burada açılır menüyü açtığınızda;

-Tüm Uygulamalar
-Bu Bilgisayarda Yüklü Olmayan Uygulamalar 
-"Bilgisayar Adı" Cihazına Yüklenen Uygulamalar
-"Diğer Bilgisayar Adı" Cihazına Yüklenen Uygulamalar

Gibi bir liste ile karşılaşacaksınız.Başta da söylediğimiz gibi bir Microsoft hesabı ile en fazla 5 ayrı cihazda Windows 8'i kullanabilirsiniz.Bu cihazlardan herhangi birini nasıl kaldıracağımızı inceleyelim.
Windows 8 Mağaza Bilgisayar Kaldırma
Mağaza sayfası açık iken yan yardımcı barı açın ve "Ayarlar" düğmesine basın.
Mağaza Hesap
Daha sonra "Hesabınız" sekmesine tıklayın.
Mağaza Hesap Kaldırma
Aşağıda bulunan bilgisayar isimlerinden istediğinizi kaldırabilirsiniz.Eğer bu sınıra ulaştıysanız yeni bilgisayarlarda kullanmak için Microsoft hesabınızdaki Windows 8'li cihazları bu şekilde düzenleyebilirsiniz.Bu anlatım Windows 8 ve Windows 8.1 içindir.

1 yorum :

  1. Valla bu yöntem mükemmelmiş BİR ŞEY DUYDUM BU KULLANDIĞIMIZ MSN UYGULAMALAR EYLÜLDE KALKACAKMIŞ doğru mu? Windows 10 çıktı kurduk bilgisayara hiç beğenmedim bence Windows 8.1 tercihim :)

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...