facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı - Malicious Software Removal Tool

Malicious Software Removal Tool
Microsoft, Windows güncellemeleri ile sisteminize güzel bir araç dahil ediyor.Ama bu aracı yükledikten sonra herhangi bir kısayol ya da bilgilendirme yapmadığı için bir çok kişi bu aracın varlığından tamamen habersiz.Aracın ismi Malicious Software Removal Tool.Microsoft kötü amaçlı yazılımları temizleme aracıdır kendileri.Peki Malicious Software Removal Tool  ne işe yarar ? Adından da anlaşılacağı üzere sisteminize bulaşan yaygın kötü amaçlı yazılımları temizlemek için ücretsiz bir araçtır.Microsoft'un ürününü, Microsoft'tan başkası daha iyi temizleyemez herhalde.Araç virüs programınızın yerini kesinlikle almaz.Bunun yanında yine virüs programı kullanmaya devam etmelisiniz.Malicious Software Removal Tool  sadece virüs programınıza yardımcı olabilir.Özellikle yaygın virüsleri temizlemekte gayet başarılı bir araçtır.

Bu araç, yaygın olarak karşılaşılan bazı kötü amaçlı yazılımların (Blaster, Sasser ve Mydoom dahil) bilgisayarınıza bulaşıp bulaşmadığını denetler ve bulaşma varsa temizlemenize yardımcı olur. Microsoft, her ayın ikinci Salı günü bu araç için güncelleştirme yayımlayacaktır.
Malicious Software Removal Tool
Malicious Software Removal Tool programı sisteminize zaten Windows güncellemeleri ile gelmiş olması gerekiyor.Eğer gelmiş ise "Win + R" tuşuna basarak aracı çalıştırabilirsiniz.Malicious Software Removal Tool  aracını indirmek için ise buraya tıklayın.
Malicious Software Removal Tool
Aracı çalıştırdığınızda karşınıza 3 seçenek çıkıyor.Hızlı tarama, Tam Tarama ve Özel tarama seçenekleri.Hızlı tarama ile sisteminizi üstün körü kötü amaçlı yazılımlar için denetleyebilirsiniz.Tam tarama derinlemesine bir tarama yapacağı için biraz uzun sürer ama daha yararlıdır.Özel tarama ise belli klasörlerin içini temizlemeniz için kullanabileceğiniz bir seçenek.
Malicious Software Removal Tool
Malicious Software Removal Tool, yaygın olarak bulaşan Kötü Amaçlı Yazılımları Temizlemek için gerçekten etkili bir araç.Her ayın ikinci salı günü bu araç için güncelleme yayınlanıyor.Sisteminizi güncel tutarak ya da verdiğim linkten her ayın ikinci salı günü indirerek en güncel tehlikeli yazılımları bu araç ile bulup silebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...