facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8'den 8.1 Update 1'e Yükseltme Nasıl Yapılır

Windows 8.1 Update 1
Nisan aynın ilk haftasında Windows 8.1 kullanıcıları için büyük bir güncelleme paketi yayınlanmıştı.Bu paket ile bir çok değişiklik yapıldı.Özellikle klavye ve fare kullanıcılarının kullanımını kolaylaştıracak değişiklikler eklendi.Update 1 güncellemesini 8.1 kullanan herkes ücretsiz olarak güncellemelerden indirip kurabiliyor.Windows 8 kullananlar ise Update 1 güncellemesini alamıyorlar.Peki ama Windows 8'den Windows 8.1 Update 1'e yükseltme direk olarak nasıl yapılır ? Bunun için eğer en baştan kurulum yaparsanız elinizde bulunan nisan öncesi sürümüne Update 1 paketi dahil olmayacaktır.Direk olarak 8.1 Update 1'e yükseltme yapmak için yazıyı okumaya devam edin.

Önemli not : Update 1, 8.1 kullanıcıları için zorunlu bir güncelleme paketi olsa da güncellemeler kısmından kaldırma imkanınız var.Ama Windows 8'den 8.1 update 1'e yükseltme yaptığınızda paketi kaldırma imkanınız yoktur.Çünkü paket dahili olarak gelecektir.Bu yükseltmeyi yapmadan önce sisteminizde en az 5 gb boş alan olmalıdır.Boş alan yok ise bu alanı açın.

Windows 8'den 8.1 Update 1'e Yükseltme 
Windows 8.1 yükseltme
Yükseltme mağaza üzerinden yapılıyor.8 Nisan 2014 tarihinden itibaren yapılan 8.1 yükseltmelerine Update 1 paketi dahil edilerek geliyor.O yüzden yükseltme yaparak hem 8.1'i hemde Update 1 bahar güncelle paketini kurmuş olacaksınız.Mağaza üzerinde yükseltme sayfasını bulamadıysanız buraya tıklayın.İndirme ve kurulum için buraya bakabilirsiniz.

İndirme süresi İnternet hızınıza göre değişiklik gösterebilir.İndirme sürecinde bilgisayarı kapatmayın.Arka planda işlem yapmaya devem edebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...