facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Update 1 Yüklemesinden Kalan Dosyaları Silin

Windows 8.1 Update 1
Windows 8.1'den Update 1'e yükseltme yaptıysanız sabit diskinizde yaklaşık 1 Gb kadar alanın daraldığını fark etmişsinizdir.Çünkü Update 1 bahar güncellemesi çok büyük boyutlu bir paketti.Paketi güncellemelerden indirip yükledikten sonra paketten kalan dosyalar sabit diskinizde yer işgal etmeye devam edecektir.Bu durumda onları ve diğer güncelleme paketlerinden gelenleri temizleyerek sabit diskinizde yer açmanız mümkün.Update 1 ve diğer güncellemeler, gereksiz sistem dosyaları, hata mesajları dökümü ve daha fazlası ile belkide sisteminizde bir kaç Gb boyutunda gereksiz dosya bulunduruyor olabilirsiniz.Bu dosyaları silerek hem sistem yükünü hafifletin hemde gereksiz dosyalardan kurtularak sabit diskinizde yer açın.Bu yazıda Update 1 yükseltmesinden sonra kalan gereksiz dosyaları nasıl silebiliriz inceleyelim.

Eğer Windows 8.1 kullanıyor ve Update 1 güncellemesini henüz yüklemediyseniz Update 1 yenilikler yazısını incelemenizde fayda var.Güncellemenin zorunlu olduğunu da unutmayın.Windows 8 kullananlar ise bu güncellemeyi alamıyorlar.Onlar için güncelleme desteği Ocak 2016'ya kadar devam edecektir.

Update 1'den kalan artıkları temizlemek için dosya gezginine "Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri" konumunu kopyalayıp yapıştırın.Daha sonra Disk temizleme aracını çalıştırın.
Diski temizleme
Disk temizleme aracı belli bir süre hesaplama yaptıktan sonra gereksiz dosyaların bir listesini sunacaktır.
Update 1 silme
Burada gereksiz dosyaları kaldırabilirsiniz.Ama "Sistem dosyalarını temizle" yazısına tıklarsanız hesaplama tekrar yapılır.Ve Windows Update dahil tüm gereksiz dosyalar taranır.
Update 1 silme
Windows 8.1 Update 1 güncellemesinden sonra yukarıdaki resimde olduğu gibi gelen paketleri silebilirsiniz.Ben daha önce temizlik yaptığım için dosya boyutu küçük gözüküyor.Sizde bu boyut 900 mb civarındadır.Diğer dosyalarla birlikte gigabaytlarca yer açabilirsiniz.

3 yorum :

 1. Adsız01:07

  yani dosyalar kalıyormu ?

  YanıtlaSil
 2. Süper
  Teşekkür ederim.
  Uyguladım.
  Şu anda bilgisayar ne kasıyor ne de yavaş çalışıyor.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...