facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Update 1 Metro Ekranı Kapatma Tuşunu Kaldırma

Windows 8.1 Update 1 Metro Ekranı Kapatma Tuşunu Kaldırma
Windows 8.1 Update 1 ile klavye ve fare kullanıcıları için bir kolaylıklar getirilmişti.Bunlardan biride Metro başlangıç ekranına eklenen kapatma ve arama tuşu.Kapatma tuşu sayesinde bilgisayarı buradan kapatabiliyor, yeniden başlatabiliyor ve uyku moduna alabiliyorsunuz.Ama eğer alışık olduğunuz şekilde kapatmaya devam ediyorsanız bu tuş sizin için gereksiz olabilir.Hesap resminin yanında ve başlangıç ekranının ana sayfasında, kutucukların üstünde bulunan bu tuşu gereksiz buluyorsanız onu kaldırabilirsiniz.Bu yazıda Update 1 ile gelen Metro ekranındaki kapatma tuşunu nasıl kaldırabileceğimizi inceleyelim.Bunu yapmak için kayıt defterinden ufak bir ayar yapacağız.

Win + R tuşlarına basıp çalıştır kutusunu açın.Çalıştır kutusuna "Regedit" yazarak kayıt defterini açın.Kayıt defterinde aşağıdaki konuma gidin.

"HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ ImmersiveShell"
Windows 8.1 Update 1 Metro Ekranı Kapatma Tuşunu Kaldırma
"ImmersiveShell" klasörüne sağ tıklayın "Yeni - DWORD" değer oluşturun.Oluşturduğunuz değere "Launcher_ShowPowerButtonOnStartScreen" adını verin.
Windows 8.1 Update 1 Metro Ekranı Kapatma Tuşunu Kaldırma
Hepsi bu kadar.Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra kapatma tuşu olmadan Metro başlangıç ekranını görmüş olacaksınız.Umarım yararlı olur.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...