facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Update 1 İndirilmeye Hazır

Windows 8.1 Update 1
Yaklaşık bir ay kadar önce İnternet'e sızan Windows 8.1 için bahar güncellemesi adlı Update 1 bugün herkesin kullanması için güncellemelerin arasına girdi.Artık onu herkes indirip kullanabilir.Çok konuşulan bu güncelleme paketini biz daha önce indirip kurup test etmiştik.Update 1 test videosunu izlemek için buraya bakabilirsiniz.Özellikle klavye ve fare kullanıcılarını memnun edecek yenilikler yapılmıştı.Yalnız beklenmedik bir gelişme oldu.Update 1 tercihen indirilip kurulan bir güncelleme paketi olmalıydı.Ama Microsoft Update 1 bahar güncellemesini zorunlu bir güncelleme haline getirdi.Yani onu indirip kurmak zorundasınız.Eğer bunu yapmazsanız bundan sonra gelecek olan güncelleme paketlerini kuramayacaksınız.Ne yazık ki herkes bahar güncellemesini yüklemek zorundadır.

Peki güncelleme nasıl yüklenir ? Eğer güncelleme ayarları otomatikte ise zaten 887 mb boyutundaki güncelleme paketi otomatik olarak indirilecek ve bir sonraki yeniden başlatmada kurulmaya başlayacaktır.Yalnız işlemi hızlandırmak için "Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Windows Update" konumuna gidip güncellemeleri denetleme yaparak son çıkan Update 1 bahar güncellemesini hemen indirmeye başlayabilirsiniz.İndirilme bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.Yeniden başlama sırasında yaklaşık 10 - 15 dakika kadar güncellemenin kurulmasını beklemek zorundasınız.Daha sonra Update 1 hazır olacaktır.
Güncelleme bize ne yenilikler getiriyor ? Her şeyden önemlisi artık uygulamaları kapatmak çok daha kolay oluyor.Çalışan uygulamalar görev çubuğunda tıpkı programlar gibi görüntüleniyor.Buradan açıp kapatma mümkün.Ayrıca uygulamalar artık tam sayfa açılmıyor.Uygulamaların üstünde gizlenmiş başlık çubuğu var.Bu başlık çubuğunun üzerinde kapatma ve simge durumunda küçültme tuşları bulunuyor.Alt tarafta da gizlenmiş görev çubuğu bulunuyor.Sanırım kullanıcıların en çok hoşuna gidecek yenilik uygulamalara eklenen başlık çubuğu olacaktır.

Kapatma seçeneklerine bir yol daha eklenmiş.Metro başlangıç ekranı üzerinde bir kapatma tuşu bulunuyor.Buradan da bilgisayarı kapatmanız ve yeniden başlatmanız mümkün.Bunun yanında buraya klavye ve fare kullanıcıları için bir arama tuşu da konulmuş.Update 1 yenilikleri için buradaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak bu güncellemenin zorunlu olması aslında herkesin faydasınadır.Çünkü güncelleme gerçekten güzel şeyler getiriyor.Daha iyi ve daha kolay kullanıma sahip bir Windows 8 ile devam etmelisiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...