facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Update 1 Güncellemesini Yapmak Zorundasınız

Windows 8
Microsoft'un Windows Xp'den desteği tamamen çekmesinin ardından eski popüler işletim sistemi artık güvensiz ve kararsız oldu.Xp kullanmak demek güvenliği olmayan bir bilgisayarda kişisel bilgilerinizi saklamak demektir.Microsoft yeni aldığı bir kararla artık güncelleme yapmayanlar için desteği tamamen kesecek.Windows 8.1'e gelen Update 1 güncellemesi beklenenin aksine zorunlu bir güncelleme oldu.Bu güncellemeyi yapmayan kullanıcılar Update 1'den sonra gelen hiç bir güncellemeyi alamayacaklar.İşin ilginç yanı ise Microsoft'un Windows 8.0'a 8 ay daha destek verecek olması. Bunun nedeni belki de Windows 8.1 Up1'in çok daha küçük bir güncelleme olması ve Windows Store değil, Windows Up üzerinden sunulması.

Bu bir bakıma şu anlama geliyor. Güncelleme yapıp seviyesine yükseltmediyseniz bilgisayarınız size microsoftun ölüme terk ettiği XP sürümünden farksız bir bhizmetten ilerisini sunamayacak.

Bu durumun çoğu kullanıcı için bir önemi yok, çünkü Windows Up üzerinden normal güncellemelerle gelen Up1'i yüklemek için çoğunlukla bir şey yapmanıza bile gerek yok. Ancak her Windows güncellemesini yüklemeyen kullanıcılar (örneğin Windows 8.1 Up1'e özel sorunlar nedeniyle), çoğunlukla uzun doğrulama süreçleri uygulayan şirketler, sorun yaşayabilirler.

Windows 8.1 Up1'in Windows 8.1 için toplu bir güncelleme olduğunu söyleyen Microsoft Ürün Pazarlama Baş Müdürü Ben Hunter'in blog gönderisinde önümüzdeki ayın yamalarının Windows 8.1 Up1'e dayalı olacağını söyledi. Yani kısacası sistemini Up1'e güncellemeyenler, önümüzdeki ay herhangi bir güvenlik güncellemesi alamayacaklar. Bir başka deyişle Up1'siz bir Windows 8.1'in destek açısından şu anki Windows XP'den farkı kalmayacak.O yüzden güncellemeleri otomatik yapıp gelen tüm paketleri Update 1 dahi indirmeniz gerekiyor."Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Windows Update"e giderek ayarları değiştir kısmına girip güncellemeleri otomatik olarak seçmelisiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...