facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Menüleri Hızlandırma Ayarı

Windows 8 Menüleri Hızlandırma
Windows 8 menüleri hızlandırmak istiyorsanız bunun bir yolu var.Bu değişiklik Metro başlangıç ekranı dahi dosya pencerelerinde bulunan tüm menüler için geçerlidir.Yani sistemi genel olarak hızlandırmak için yapılacak bir düzenlemedir.Aslında bu yeni bir şey değil.Windows 95, Xp, Vista için bu ayar kullanılıyordu.Şimdide Windows 8 ve Windows 8.1'de bu hızlandırma ayarı hala geçerli.

Yani bu bir hile değildir.Zaten var olan ve bilinen bir ayarı yeni işletim sisteminde de uygulamaktan başka bir şey değil.Daha önceki sistemlerde başlat menüsündeki geçişleri en aza indirmek için bu ayarı neredeyse her kullanıcı yapıyordu.Şimdi ise kaldırılmamasının sebebi aynı gecikme süresinin Metro başlangıç ekranı ve diğer tüm menüler ile alakalı olmasıdır.Kayıt defterinde yapacağımız ufak bir ayar ile tüm menüleri hızlandıralım.

"Win+R" klavye kısayol tuşlarına basarak çalıştır kutusunu açın.Çalıştır kutusuna "regedit" yazarak kayıt defterini açın.
Windows 8 Menüleri Hızlandırma
Kayıt defterinde "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" yolunu izleyin.Yan tarafta bulunan "MenuShowDelay" girdisine çift tıklayın.

Burada varsayılan değer verisi 400 olarak belirlenmiştir.Siz 0 ile 600 arasında bir değer vererek menü hızını arttırıp azaltabilirsiniz.Ama çok düşük bir değer verirseniz de menüler o kadar hızlı geçiş yapar ki onları kontrol etmek çok zor olur.O yüzden çok düşük bir değer vermenizi önermiyorum.150 değeri menüleri oldukça hızlandıracak ve en uygun değer olacaktır.Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra ayarlar aktif olacaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...