facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Hızlı Başlatma İle Açılışı Hızlandırın

Windows 8 Açılış Hızı
Windows 8'in açılış süresi diğer işletim sistemi Windows 7'ye göre oldukça daha hızlı.İşletim sisteminin açılış hızı kullanıcılar tarafından her zaman önemli bir faktör olmuştur.Açılış hızını daha da artırmak sizin elinizde.Windows 8'de hızlı başlat özelliği ile açılışı hızlandırabilirsiniz..İşletim sistemi zaten hızlı başlatma özelliği ile geliyor.Peki nedir bu hızlı başlatma özelliği ? Hızlı başlatma özelliği aktif ise tıpkı hazırda beklet özelliği gibi sistem kapatılırken açık oturumdaki bazı bilgiler "hiberfil.sys" dosyasına kaydedilir.Ve bir sonraki açılışta bu bilgiler zaten hazır olduğu için sistem çok daha hızlı açılır.Daha detaylı anlatırsak sistem 3 aşama ile açılır.Bunlar;

1. kısım; önyükleme aşaması
2. kısım; işletim sistemine ait dosyalarım yüklenmesi
3. kısım ise kullanıcı dosyalarınızı yüklenmesidir.

İşte burada ikinci kısımdaki aşamada yani işletim sistemine ait dosyaların yüklenmesi sırasında hazırda beklet özelliği devreye girerek açılışı hızlandırır.Hazlı başlat nasıl açılır ?
Windows 8 Hızlı Başlatma
"Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri" konumuna gidin.Ya da sağ alt köşeden güç simgesine sağ tıklayıp güç seçeneklerine girin.Burada solda bulunan "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" yazısına tıklayın.
Windows 8 Hızlı Başlatma
"Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" yazısına tıklayarak aşağıda bulunan "Hızlı başlatmayı aç" seçeneğini işaretleyin.Zaten işaretli ise hızlı başlatma özelliği açık demektir.Aynı ayarlar Windows 8.1 içinde geçerlidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...