facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Geri Dönüşüm Kutusu Dosyaların Toplam Boyutunu Öğrenme

Geri Dönüşüm Kutusu
Geri dönüşüm kutusundaki dosyaların toplam boyutunu göstermek Windows Xp'de çok kolaydı.Geri dönüşüm kutusuna girip tüm dosyaları seçerek toplam boyutu görüntüleyebiliyorduk.Ama sonraki sürümlerde Windows 7, 8 ve Windows 8.1'de geri dönüşüm kutusuna atılan dosyaların toplam boyutunu görüntülemek biraz daha zor bir hal aldı.Şimdi bir kontrol ederseniz eğer geri dönüşüm kutunda bulunan dosyaların boyutunu öğrenmek için bir yol bulamayabilirsiniz.O yüzden bizde silinmiş dosyaların toplam boyutunu hangi yollarla öğrenebileceğimizi inceleyelim.Anlatım Windows 8.1 Update 1 sistemine göre anlatılmıştır.
Geri Dönüşüm Kutusu Boyut
İlk yol sistemin kurulu olduğu dizine sağ tıklayıp "Özellikler"e girmek.Genelde bu C sürücüsü olur.Daha sonra "Diski temizle" diyerek silinecek dosyalarda geri dönüşüm kutusuna atılmış dosyaların toplam boyutunu görebilirsiniz.Bu biraz uzun bir yoldur.Çünkü diski temizle dediğinizde küçük bir tarama penceresi çıkacak ve silinecek dosyaların boyutuna göre tarama zaman alacaktır.Daha kolay bir yol var.
Bilgisayar ayarları
Yan yardımcı bardan "Ayarlar"a ve oradan "Bilgisayar ayarlarını değiştir" diyerek bilgisayar ayarlarına gidin."Bilgisayar ve cihazlar"a girin.
Windows 8 Geri Dönüşüm Kutusu Boyutu
Disk alanına tıkladığınızda en altta geri dönüşüm kutusunun boyutunu görebilirsiniz.Aynı zamanda buradan geri dönüşüm kutusunu boşaltabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...