facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

USB'den Windows 8.1 Kurmak WinToUSB (Resimli Anlatım)

WinToUSB
WinToUSB Windows sürümlerini Windows 8.1 dahil Usb üzerinden kurmak için yardımcı olacak ücretsiz bir programdır.Windows kurulumu yapmak için en iyi yol Flash bellek yani USB bellek üzerinden kurulum yapmaktır.Çünkü DVD ile yapılan kurulumlar da nadirde olsa hatalar oluşabiliyor.DVD çizik olabilir, sorunlu olabilir, düzgün yakılmamış olabilir.Ya da zamanla yıpranmış olabilir.CD sağlam olsa bile DVD okuyucunuz iyi okumuyor olabilir.Bu da kurulum sırasında geri dönüşü olmayan hatalar ile karşılaşmanıza yol açabilir.Ama USB'den kurulumda böyle şeyler söz konusu değildir.Hem daha rahattır, hemde daha hızlıdır.Daha önce Windows 7 USB'den kurulum, Windows 8 Usb'den kurulum yapmak için bir çok program paylaşmıştık.Bu yazıda ise WinToUSB adlı İso dosyası ve Windows kurulum Cd'sinden Flash belleğinize kurulum dosyaları boot edecek ücretsiz bir programı inceleyelim.

Programı incelemeden önce daha önce birden fazla Windows sürümünü multiboot etme yazımızı da öneririz.

WinToUSB programını indirmek için buraya tıklayın.Program tamamen ücretsiz ve reklamsız'dır.Program Windows 8.1 / Windows 8 / Windows 7 /Vista / Xp sistemlerini yani dolayısı ile tüm Windows ailesini algılıyor.Tek ihtiyacınız olan bir adet Usb bellek (16 gb tavsiyedir) ve 8.1 İso dosyası.Tabi eğer elinizde 8.1 için bir DVD var ise o halde DVD'den USB'ye de kurulum dosyalarını bu programla taşıyabilirsiniz.
WinToUSB
WinToUSB diğer programlara göre benim gördüğüm kullanımı en kolay programdır.İndirdikten sonra kurulumu gerçekleştirin.Sol tarafta İso ve Dvd sürücü işareti var.Biz anlatımı İso dosyasını Usb'ye boot etme olarak anlatacağımız için üsttekini seçiyoruz.Eğer DVD'den Usb'ye aktarım yapacaksınız alttakini seçin.
WinToUSB
"İso File" kısmına sağdaki ikona tıklayarak bilgisayarınızda bulunan ".iso" uzantılı Windows 8.1 dosyasını ekleyin.Ve "Next" tuşuna basın.
WinToUSB
Bir sonraki adım için bilgisayarınıza elinizde bulunan Usb belleği takın ve "Please select the destination disk" kısmından belleği seçin.Bir uyarı penceresi çıkacaktır.Bellek içindeki dosyalar tamamen silineceği için daha önce bu belleği tamamen boşaltmanız gerekiyor.Uyarı penceresini onaylayın ve ve devam edin.
WinToUSB
Gelen adımda Disk 1 ve Disk 2 kısımlarını işaretledikten sonra işlemi başlatın.
WinToUSB
İşlem süresi yüzde olarak görüntülenecektir.Burada bir süre yüzde "0" da kalmasına aldırmadan sabırla tamamlanmasını bekleyin.Hepsi bu kadar.Artık kurulum yapmak için USB hazır.Windows 8.1 kurulum nasıl yapılır görmek için buraya tıklayın.WinToUSB programının bunlar dışında değişik bir özelliği daha var.Bu özelliğinden de bir sonraki yazımızda bahsederiz.Umarım yararlı olur.İyi bloglar.

9 yorum :

 1. Adsız01:29

  Son adımda legacy ve virtual harddisk seçeneklerinden hangisini seçmemiz gerekir?vhd seçilince error veriyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız21:06

   boku seç

   Sil
  2. Adsız20:11

   senin bi faydan olacağını sanmıyorum...

   Sil
 2. Adsız10:52

  4 gb flaş ile bir sıkıntı çıkarmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorun çıkar, en az 16 GB olsun.

   Sil
  2. Adsız15:18

   Evet Sıkıntı Çıkabilir. 8 GB İçi Full Boş Bir Flash Bellek Yeticektir.

   Sil
 3. Adsız20:11

  hata veriyor

  YanıtlaSil
 4. bence anlatım yanış program başka bir işe yarıyor siz başka bişey anlatmışsınız?

  YanıtlaSil
 5. Mehmet Emin05:50

  portable olarak windows kullanmaya yaran bir program. bu programla windows usb belleğe yüklenir. usb bellek ile windows açılır ve dosyalar kurtarılır. Ama windows yüklenmez. o'nun için win to flash programını kullanın.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...