facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Path Copy İle Sağ Tık Menüye Dosya Konumu Kopyalama Ve Daha Fazlasını Ekleyin

Path Copy Copy
Windows dosyalar ve klasörlerin içinde bulunduğu pencere sisteminden oluşur.Kullanıcılar dosya kopyalamak için bir çok seçeneğe sahiptir.Özellikle Windows 8'e gelen dosya gezgini şeridi ile her şey daha kolay olur.Ayrıca sürükle bırak yöntemi ile de dosya kopyalamak, taşımak mümkündür.Peki daha fazlası neden yok ? Belki kullanıcı daha fazla seçenek istiyor olabilir.Alternatif yollar her zaman desteklenmiştir.Örneğin bir dosyanın ya da klasörün bulunduğu konumu kopyalamak yoktur.Ya da bulunduğu konumun bir üst yolunu yani hangi klasörün içinde olduğunu görmek için dolanbaçlı yollar kullanmanız gerekir.Bunları yapabilecek ücretsiz bir program bulunuyor.Programın ismi Path Copy Copy.Kuruludan sonra sağ tık menüye bir çok seçenek ekliyor.Ne kolaylılar getirecek beraber inceleyelim.
Path Copy Copy
Öncelikle Path Copy Copy programını indirmek için buraya tıklayın.Program ücretsizdir.Oldukça kolay yükleniyor o yüzden yükleme işlemini basitçe yapabilirsiniz.Kurulumdan sonra herhangi bir yere sağ tıkladığınızda, sağ tık menüye ekstra bir sekme geldiğini göreceksiniz.İşte bu sekme aracılığı ile bir çok işlemi daha kolay bir şekilde yapabiliriz.Benim en çok hoşuma giden yeteneği bir dosyanın ya da klasörün tam yolunu ya da hangi konumda bulunduğunu hemen kopyalayıp gösterebilmesidir.Basit bir örnek verelim.

Örneğin bir klasöre sağ tıkladığınızda ve "Path Copy" sekmesini açtığınızda bir takım seçenekler çıkar.Bunlar;

Copy Long Name - Dosya ismini kopyala
Copy Long Path - Ögenin tam konum yolunu kopyala
Copy Long Parent Folder Path - Ögenin bulunduğu konumu kopyalama

Seçenekleridir.Örneğin yukarıdaki resimde olduğu gibi klasöre sağ tıkladığınızda ve "Copy Long path" dediğinizde klasörün tam yolunu kopyalamış ve yapıştırmaya hazır bekletmiş olursunuz.

"E:\Deneme\Win" gibi.

Ne kadar pratik oluyor değil mi ? Ayrıca daha bir çok kısayol eklenebiliyor sağ tık menüye.Path Copy Copy programına daha bir çok seçenek ekliyorsunuz.
Path Copy Copy
Bunu yapmak için sağ tık menüyü açın "Path Copy - Settings"e girdiğinizde özelleştirme yapabiliyorsunuz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...