facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

KProxy Tarayıcısı İle Yasaklı Sitelere Girmek

KProxy
KProxy ücretsiz proxy hizmeti veren bir sitedir.Amacı tüm izleri kaldırarak İnternet'te güven içinde dolaşmanızı sağlamaktır.Tabi aynı zamanda tüm yasaklı sitelere sorunsuz bir şekilde giriş yapmanızı da sağlar.KProxy sadece bir site değildir.Size masaüstünde hizmet verecek ücretsiz bir tarayıcı oluşturmuştur.Bu tarayıcı Google Chrome tabanlı çalışsa da, hem ücretsiz proxy ihtiyacınızı karşılıyor hemde yasaklı sitelere girmenizi sağlıyor.Üstelik ücretsiz.Ayrıca tarayıcının bir de taşınabilir versiyonu var.Kurulum da gerektirmiyor.Tek yapmanız gereken indirmek ve güvenli ve engelsiz bir şekilde İnternet'te gezinmektir.Bu yazıda KProxy sitesinin bize sunduğu ücretsiz tarayıcıyı inceleyelim.

Daha önce yasaklı sitelere giriş yapan ve gizliliği koruyan Tor Browser tarayıcısını burada paylaşmıştık.Yazının soruna doğru Tor Browser ve KProxy arasında ne gibi farklar var inceleyeceğiz.

Kproxy tarayıcısını buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.Bu taşınabilir yani kurulum gerektirmeyen sürümüdür.O yüzden 80 mb boyutundadır.İndirdikten sonra sıkıştırılmış dosyayı açın ve "Surf.exe" dosyasını çalıştırın.Bir kaç dakika beklemeden sonra erişim ekranı çıkınca izin verin.Hepsi bu kadar.Yalnız karşınıza Google Chrome tarayıcısının gizli penceresi çıktığında sakın şaşırmayın.Çünkü KProxy Google Chrome tarayıcının gizli penceresini kullanıyor.Aynı zamanda tabi ki İp adresiniz değişecek ve istediğiniz yasaklı siteye sansüre takılmadan girebileceksiniz.

Karşınıza çıkan Chrome tarayıcının gizli penceresi aslında ayrı bir tarayıcıdır.Eğer sisteminizde zaten Chrome kullanıyorsanız görev çubuğunda iki ayrı ikon göreceksiniz.Bunlardan biri gerçek Google Chrome, diğeri ise alt yapısını kullanan KProxy'dir.Hatırlarsanız Tor Browser'da Mozilla Firefox alt yapını kullanan yasaklı sitelere giren bir tarayıcıdır.
KProxy
İp adresi sorguladığımda Amarika üzerinden bağlandığını fark ettim.Bu durumda istediğim yasaklı sitelere girebiliyorum.Bu şekilde ülkemizde yasaklanan ve şuan bir açılıp bir kapanan Youtube ve Twitter dahil tüm yasaklı sitelere girebilirsiniz.
KProxy
KProxy tarayıcısının ücretsiz sürümünde 12 tane server bulunuyor.Ülke olarak ele aldığımızda sadece iki ülke üzerinden bağlantı kurabiliyorsunuz.Bunların biri Almayna diğeri ise Amarika'dır.Hız konusuna gelince bence gayet hızlı.Bir proxy'den beklenecek maximum hızı bazı adreslerde alabildim.Gelelim sorulara.

KProxy ile yasaklı sitelere giriş yapabilir miyim ?

Evet.Yasaklı sitelerin tamamına bu tarayıcı ile giriş yapabilirsiniz.

KProxy ile birlikte iki ayrı tarayıcı kullanabilir miyim ? 

Evet kullanabilirsiniz.KProxy her ne kadar Google Chrome alt yapısını kullansa da açık iken asıl tarayıcıyı kullanmıyor.O yüzden bir tarafta yasaklı sitelere KProxy ile erişim sağlarken diğer tarafta normal tarayıcınız ile İnternet'te gezinti yapabilirsiniz.

KProxy ve Tor Browser arasındaki fark nedir ?

İkisi ayrı güvenli hizmet sağlayan hizmetlerdir.Tor Browser mozilla alt yapısını kullanır.KProxy ise Chrome alt yapısını kullanır.Tor Browser'ın daha yavaş olduğunu söyleyebilirim.Ama KProxy hız konusunda kesinlikle daha öndedir.İkisi de taşınabilir tarayıcılardır.

KProxy tarayıcısını yanımda taşıyabilir miyim ?

Evet.Kurulum gerektirmediği için her gittiğiniz yere Usb belleğinize yükleyerek götürebilirsiniz.Evde, iş yerinde, İnternet kafeler de arkanızda hiç iz bırakmadan dolaşabileceğiniz gibi aynı zamanda tüm engelleri aşarak sansüre takılmadan İnternet'te dolaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...