facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

İpucu: Windows 8.1 Komut İstemini Açmanın 6 Farklı Yolu

Görev yöneticisi
Görev Yöneticisi size bilgisayarınızda çalışmakta olan programları, işlemcileri ve hizmetleri gösterir. Görev Yöneticisi'ni kullanarak bilgisayarınızın performansını izleyebilir veya yanıt vermeyen bir programı kapatabilirsiniz.Diğer sürümlerde olduğu gibi Windows 8.1'de de görev yöneticisi bulunuyor.Çoğu zaman performansı izlemek ve yanıt vermeyen programları kapatmak için görev yöneticisini ziyaret ederiz.Peki görev yöneticisini açmak için kaç tane yol var hiç düşündünüz mü ? Çünkü herkesin kullandığı CTRL+ALT+DEL tuşları bence çok uzun yok.Ayrıca sistem kastığı sırada bu klavye kısayol kombinasyonunu kullanınca ayrı bir ekran açıyor.Bu da işi iyice uzatıyor.Bu yazıda görev yöneticisini açmak için tüm yolları inceleyelim.

Daha komut istemini 6 farklı yoldan açmayı burada anlatmıştık.8.1'in en dikkat çekici özelliği uygulama ve ayarları açmak için birden fazla seçenek sunmasıdır.

1- "CTRL+SHİFT+ESC" klavye kısayolların bastığınızda direk olarak görev yöneticisini açabilirsiniz.
Görev yöneticisi
2- "Win+X" kısayol tuşlarına bastığınızda başlat menüsü açılacaktır.Buradan da görev yöneticisini açabilirsiniz.Ayrıca başlat ikonuna sağ tıklayarak da aynı menüyü açabilirsiniz.

3- "CTRL+ALT+DEL" tuşlarına aynı anda bastığınızda görev yöneticisini açmak için bir pencere göreceksiniz.
Görev yöneticisi
4- Görev çubuğunda boşluk bir alana sağ tıkladığınızda açılan menüde görev yöneticisini açmak için bir seçenek görebilirsiniz.
Görev yöneticisi
5- "Win + R" tuşlarına basıp çalıştır penceresini açın.Çalıştır penceresine "taskmgr" yazın.Görev yöneticisini açmanın bir diğer yoludur.
Görev yöneticisi
6- "Win + W" tuşlarına basıp Metro ekranına ayarlar bölümünde aramayı açın.Görev yöneticisi yazarak buradan da ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Windows 8.1 bu yönüyle gerçekten taktir edilecek bir işletim sistemi.Bir çok farklı yerden görev yöneticisini açma imkanınız var.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...