facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Donanımı Güvenle Kaldır USB Disk Ejector İle Kısayol Oluşturma

USBDiskEjector
Donanımı Güvenle kaldır nedir ? Usb aygıtlarını bilgisayarınıza bağladığınızda Windows 8 ve 8.1'de sağ alt köşede bağlantı ikonunu görürsünüz.Bu bağlantı ikonunun da donanımı güvenle kaldır seçeneği vardır.Donanımı güvenle kaldır diyerek Usb cihazınızda veri kaybına engel olabilir ve onun bozulmasını engelleyebilirsiniz.Bir çok kişi bunu uzun bir yol olarak gördüğü için, örneğin Usb belleğini bilgisayarından direk olarak çekerler.Bu da veri kaybına ya da flash diskin bozulmasına yol açabilir.Özellikler birden fazla Usb aygıtı varsa kimse bunu yapmakla uğraşmaz.Güvenli kaldırma için daha iyi bir arayüz ve daha kısa bir yol sunacak bir program bu işi kolaylaştıracaktır.USB Disk Ejector adlı program bunun için var.Bu ücretsiz program tüm aygıtları bilgisayarın sağ alt köşesinde listeliyor.Onları güvenle kaldırmak bu program ile çok kolay.Üstelik klavye kısayol tuşlarına da izin veriyor.

USB Disk Ejector ücretsiz bir programdır.İndirmek için buraya tıklayın.Program kurulum gerektirmiyor.Bir kez başlattığınızda sağ alt köşeye yerleşecektir.Bağlı Usb aygıtlarının listesini görüntülemek için sağ alt köşedeki simgesine tıklamanız yeterli.Bağlı olan aygıtlar sürücü harfleri ve özellikleri ile birlikte USB Disk Ejector arayüzünde liste olarak görüntülenir.
USBDiskEjector
Donanımı güvenle kaldırmak için tek yapmanız gereken üzerine çift tıklamaktır.Bunu yaptıktan sonra veri kaybetmeden ve arızalanma riski olmadan örneğin flash belleğinizi ya da taşınabilir hardisk'i gönül rahatlığı ile bilgisayarınızdan sökebilirsiniz.
USBDiskEjector
USB Disk Ejector programının birde bir takım ayarları var.Bunlar başlangıç sırasında açılma, arayüzün ekranın sağ alt, sağ üst, sol alt ve sol üstte açılmasını ayarlama.Hafıza kartı ayarları, güvenli kaldırma ayarları gibi.
USBDiskEjector
Aynı zamanda donanımları daha kolay kaldırmanız için kısayollar oluşturabilirsiniz.Bunu yine ayarlar menüsünden yapıyorsunuz.Arayüzü daha hızlı açarak bilgisayara bağlı aygıtları daha hızlı ve kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz.USB Disk Ejector sisteminize yük olmayacak hafif yardımcı bir programdır.Windows Xp, Vista, 7, 8 ve 8.1 üzerinde sorunsuz çalışmaktadır.Windows 8.1 x64 üzerinde test edilmiştir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...