facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Çin Windows 8'li Bilgisayarları Kullanmayacak

Windows 8
Microsoft'un gelmiş geçmiş en iyi sistem yazılımı Microsoft Windows XP'nin teknik desteğinin kaldırılacağı duyurusundan sonra yavaş yavaş masaüstü bilgisayar kullanıcıları Windows 8'e geçiyor.

MICROSOFT'A KÖTÜ HABER! 

Microsoft'un aynı zamanda alacağı en kötü haber Çin'den geldi. Çin hükümetinin kullandığı çok sayıda bilgisayarda Windows XP halen kullanılmakta. Windows 8'e geçmenin maliyetinin bilgisayar sayısının çokluğundan ötürü bir hayli fazla olmasından ötürü Çin hükümeti Windows XP'de kalınmasına karar verdi. 

Yapılan açıklamada Microsoft'tan XP için herhangi bir dayanak istenmeyeceği vurgulandı. İngiltere ve Hollanda'da aynı kararı alarak Windows XP'yi Windows 8'e çevirmedi lakin ücret karşılığı Microsoft'tan dayanak almayı kabul etti. Microsoft'un son zamanda başarıyı yakaladığı Windows 8 halen Windows XP'nin kalesini yıkabilmiş değil. Alışkanlıkların yanında Windows 8 için Pc lerde update de gerektiği için ve bununda maliyet oluşturduğu için teknik dayanak ve güncelleme olmaksızın Windows XP kullanılmaya devam ediliyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...