facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Youtube Yasaklı Siteler Arasına Girdi Artık Kapalı

Youtube Engeli
Mahkeme Twitter yasağı için yürütmeyi kararı çıkmasına rağmen henüz açılmadan Youtube'da kapatıldı.Artık Dns Ve VPN ayarlarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor.Çünkü Youtube'a erişim bir kaç saat içinde tüm Türkiye'de etkisini gösterebilir.Henüz yasak kararı çıkmasına rağmen açık olan Youtube İnternet sitesinin kapatılma kararı TTNet gibi İnternet servis sağlayıcılarına tebliğ ediliyor.İnternet servis sağlayıcıları da mahkemenin kararına uyarak Twitter'ın ardından Türkiye'nin en çok ziyaret edilen popüler video paylaşım sitesi Youtube'de artık kapanacak.

Peki neden kapandı ? Twitter'a eklenen ses kayıtlarının önüne geçmek için hükümet sosyal paylaşım sitesini kapatmıştı.Aynı durum video siteleri içinde geçerli.Video sitelerde de ses kayıtları oradan oraya dolaşıyor.Devlet ses kayıtlarının dinlenmesini engellemek için anlaşılan önüne gelen siteyi kapatma yoluna gidecek.

Şimdiden DNS ve VPN ayarlarınızı gözden geçirmenizde fayda var.Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız yasaklı sitelere giriş için en güzel yol Chrome Zenmate eklentisi.İlerleyen saatlerde İp bazlı engelleme mi, yoksa DNS bazlı engelleme ile mi kapatılacağını hep beraber göreceğiz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...