facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Update 1 Güncellemesi İle İlgili Gelişmeler Var

Windows 8.1 Update 1
Windows 8.1 için Nisan ayında Update 1 adlı kimilerinin bahar güncellemesi dediği paketin yayınlanacağı artık neredeyse kesin.Çünkü önemli bir bilişim sitesinin haberine göre Update 1'in RTM sürümü hazırlanıyor.RTM, ürünün satışa ve üreticilere dağıtımı için düzenlenmesi anlamına geliyor.Yayınlanmasına çok az kalan bu dev güncelleme paketinin 8.2 sürümü olmadığı artık kesin.Ama hala yanıtlanmayan bir çok soru var.Bu güncelleme paketinin indirilmeye sunulacağı daha önce açıklanmıştı.Eğer 8.1 gibi yükseltme ya da yeniden kurulum gerektirecek kadar büyük bir paket olursa, kullanıcıların çileden çıkması muhtemel olacaktır.Windows 8'den 8.1'e, 8.1'den Update 1'e sürekli sistemi yenilemek kimsenin hoşuna gitmeyecektir elbette.

İkinci soru ise paketin içeriğinin ne olacağıdır.8.1 güncellemesi gibi radikal düzenlemeler yapılacak mı, yoksa sadece sistemin daha kararlı çalışması için iyileştirmeler mi yapılacak.Başlat menüsü tamamen geri gelecek mi ? Başlangıç ekranı klavye ve fare kullanıcıları için daha kolay bir kullanıma kavuşacak mı ? gibi soruların henüz net bir cevabı yok.Daha önce alınan duyumlara göre Nisan ayının ilk haftası son kullanıcıya sunulması beklenen Update 1, gözle görülür değişiklikler içermeyen ama iyileştirmeler vadeden bir pakette olabilir.Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...