facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Masaüstü Kutucuğu Kayboldu Geri Getirin

Windows 8.1 Masaüstü Kutucuğu Kayboldu Geri Getirin
Sistem kurulumundan sonra varsayılan olarak Metro ile gelen kutucular arasında masaüstü kısayol'da var.Windows 8.1 ve 8'de masaüstü adlı bu fayans masaüstü uygulamalarını çalıştırmak için başlangıç ekranından klasik masaüstüne geçiş için kullanılıyor.Bu kutucuğun üstüne masaüstünüzde bulunan duvar kağıdı görüntülenir.Böylece masaüstüne nasıl gideceğinizi hemen fark edersiniz.Fare yardımı ile klasik masaüstünüze geçiş için en iyi yol budur.Diğer başlangıç ekranı kutuları gibi buda sabitlenebilir ve kaldırılabilir.Bazen bunu kaldırdığınız fark etmezsiniz bile.Bazı durumlarda da kaybolabilir.Kaybolduğunda ise onu geri getirmek için bir kaç yol vardır.Bu yazıda masaüstü kutucuğunu geri getirmenin tüm yollarını bulabilirsiniz.

Öncelikle ilk yapmanız gereken onu geri getirmek için sabitlemenin açık olup olmadığıdır.Başlangıç ekranında sabitlenmemiş olsa bile uygulamalar arasında hala kısayolu bulunabilir.Bunun için başlangıç ekranı açıkken "Alt + TAB" tuşlarına basın.Uygulamalarda sağ üst köşeye masaüstü yazın ve arayın.Eğer orada gözüküyorsa üzerine sağ tıklayıp "Başlangıç ekranına sabitle" demeniz onu tekrar Metro ekranının açılış sayfasına ekleyecektir.

Eğer orada göremiyorsanız bir şekilde silinmiş ya da kaybolmuş olabilir.
Windows 8.1 Masaüstü Kutucuğu Kayboldu Geri Getirin
O zamanda yapacağınız şey "Win + R" tuşuna basıp çalıştır kutusuna "shell:Common Programs" komutunu vermek.
Windows 8.1 Masaüstü Kutucuğu Kayboldu Geri Getirin
"C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs" konumu açılacaktır.Burada Masaüstü kısayolu var mı kontrol edin.Büyük ihtimal olmayacaktır.
Windows 8.1 Masaüstü Kutucuğu Kayboldu Geri Getirin
O halde geri getirmek için buradan kısayolu indirin.Linkteki "Desktop.lnk" dosyasını indirip program konumuna atın.Daha sonra ilk başta yaptığımız gibi Metro ekranında masaüstü kısayolunu sabitleyin.Hepsi bu kadar.

6 yorum :

 1. ALLAH Razı olsun sağolun verdiğiniz biligilerden dolayı

  YanıtlaSil
 2. Adsız22:40

  çok çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. ben yapamadım tam olarak da anlamadım :(

  YanıtlaSil
 4. ben anlamadım yapamadım yardım edın :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. özge başlangıça gir uygulamaların altında aşağı oku var ondan sonra bastıktan sonra büyüteç yerine Masaütü yaz üstüne sağ tıkl ekran yerine sabitle var olur bende oldu

   Sil
 5. program konumu hangısı

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...