facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Kullanıcılar Arası Hızlı Geçiş Nasıl Yapılır

Windows 8.1 Kullanıcılar Arası Hızlı Geçiş
Bir cihaz ya da bilgisayarda birden fazla kullanıcı ile aynı sistemi kullanmak zorunda olduğunuz bazı durumlar olabilir.8'den önceki sistemlerde hızlı kullanıcı değiştirmek için başlat menüsünde bir tuş bulunuyordu.Ama artık başlat menüsü olmadığı için hızlı bir şekilde hesaplar arası geçiş yapmak için daha kolay geçiş yöntemleri bulunuyor.Windows 8 ve 8.1'de bunu yapmanın kolay bir yolu olduğu gibi gizli ve pek bilinmeyen seçeneklerde mevcut.Bu yazıda onları ele alacağız.

İlk olarak birden çok kullanıcı Xp'de tanıtılmıştı.Ama hızlı kullanıcı değiştirme özelliği o zaman mevcut açık hesabı tamamen kapatıp diğerinde oturum açıyordu.Oturumu kapatmadan diğer hesaba bağlanma ancak Xp sonrası yapılabildi.Bu sayede bir çok durumda birden çok hesap kullanmak avantajlı ve güvenli hale geldi.O yüzden hesap geçişlerinin nasıl yapılacağını, pratik ve hızlı olarak nasıl kullanılacağını öğrenmenizde fayda var.
Windows 8.1 Kullanıcılar Arası Hızlı Geçiş
Bunu yapmak için Metro ekranı yani başlangıç ekranını kullanmak en kolay ve basit yol.Çünkü burada sağ üst köşede hesap resminize tıkladığınızda tüm hesapları görebilirsiniz.Bu hesaplardan herhangi birine tıkladığınızda hesaplar arası geçiş yapılır.
Windows 8.1 Kullanıcı Değiştir
İkincisi ise çok bilinen eski bir klavye kısayol tuşu."Alt + F4" tuşlarına bastığınızda oturumu kapatma, uyku, bilgisayarı kapatma ve yeniden başlatma seçeneklerinin yanında kullanıcı değiştir seçeneğini de görebilirsiniz.Buradan da hesaplar arası hızlı geçiş yapmanız mümkün.

Üçüncü yöntem ise daha kısa bir yol.Sadece "Win + L" klavye kombinasyonunu kullandığınızda hesaplar arası geçişi direk olarak yapabiliyorsunuz.Karşınıza herhangi bir sorgu ekranı gelmiyor.Ya da bir pencere.Bu şekilde de kullanıcı değiştirebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...