facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Masaüstü Arka Planını Başlangıç Ekranında Gösterme

Başlangıç Ekranı Arka Planı Değiştir
Windows 8'e göre 8.1 daha fazla özelleştirme için seçenek sunuyor.Bunlardan bir tanesi de başlangıç ekranının arka planını değiştirebilmektir.Aynı zamanda başlangıç ekranı arka planını Masaüstü arka planı ile eş zamanlı olarak otomatik değiştirebilirsiniz.Böylece masaüstünüzde kullandığınız temaların yüksek çözünürlüğe sahip arka planları başlangıç ekranında kutucukların arkasında gözükecektir.Üstelik temanız arka planları otomatik olarak belli aralıklarda değiştirse bile aynı arka plan başlangıç ekranında da gözükecektir.Bunu yapmak için 3. parti programlar kullanmanıza gerek yok.Windows 8.1 kullanıyorsanız böyle bir özelleştirme seçeneği bulunuyor.
Başlangıç Ekranı Arka Planı Değiştir
Bunu yapmak için başlangıç ekranı açık iken "Win + I" tuşuna basın ayarlara girin.Ya da fare yardımı ile ekranın üst ya da alt köşesinden yardımcı barı açın ve "Ayarlar" sekmesine tıklayın.
Başlangıç Ekranı Arka Planı Değiştir
Ayarlar sekmesinden "Kişiselleştir" sekmesine tıklayın.
Başlangıç Ekranı Arka Planı Değiştir
Burada başlangıç ekranı arka planını değiştirip tema rengi ve arka plan rengini ayarlayabilirsiniz.Aynı zamanda ok işareti ile gösterdiğim yerdeki son seçeneği tıklarsanız başlangıç ekranı arka planı masaüstü arka planı ile aynı olacaktır.Otomatik olarak değişen masaüstü arka planı yine otomatik olarak başlangıç ekranında gösterilecektir.Böylelikle çok daha iyi bir görünüm elde etmiş olacaksınız.
Yukarıdaki videoya bakarak aynı işlemi kolayca yapabilirsiniz.Umarım işinize yarar.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...