facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 satışları 200 milyonu geçti

Windows 8
Goldman Sachs konferansında konuşan Tami Reller güncel Windows 8 satışlarının rakamlarını paylaştı.

Windows 8 satışlarının şuanda 200 milyonu geçtiğini aktaran Reller 200 milyonu geçen Windows 8 lisans satışlarına yeni çıkan tablet ve PC’ler ile daha da yükselişe geçtiğini bildiriliyor.

Daha önce Mayıs ayında Microsoft dan gelen açıklamada Windows 8 lisans satışlarının 100 milyonun geçtiği bildirilmişti. Aradan geçen 9 ayda satışların 2 katına çıkmasın açık bir başarı olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Windows 7 ile kıyaslandığında Windows 8’in daha yavaş bir büyüme oranının olduğu görülüyor.

Windows 8, Window 7 ye göre daha yavaş büyüme göstersede Microsoft Winndows 8 konusunda çok hassas davranıyor. Windows 8’in artıları ve eksilerinin aktif olarak izlendiği ve gerekli iyileştirmelerin hazırlandığı bilgisi de mevcut. Bu bilgiler doğrultusunda Microsoft Windows 8 için çıkarmayı planladığı ilk güncelleme olan Windows 8.1 güncellemesini Nisan ayında kullanıcılarına sunacağını açıklıyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...