facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Parola Olmadan Oturum Açma

Windows 8.1 Parola Olmadan Oturum Açma
Windows 8 ve 8.1'de parola olmadan sorulmadan oturum açmanız mümkün.Öncelikle yerel hesap mı, yoska Microsoft hesabımı kullanıyorsunuz bilmeniz gerekiyor.Eğer oturum açmak için Mail hesabınızın şifresini kullanıyor iseniz Microsoft hesabında, kendi belirlediğiniz bir parola ile oturum açıyorsanız yerel hesap kullanıyorsunuz demektir.Ne yazık ki Microsoft hesabınızda herhangi bir şifreleme türü olmadan oturum açmanız mümkün değil.Bu yazıda yerel hesaplar için parola olmadan oturum açma ve Microsoft hesabında oturum açma şifreleme türlerini değiştirme ve düzenleme hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Yerel Hesaplarda Parola Olmadan Oturum Açma
Windows 8.1 Parola Olmadan Oturum Açma
Eğer bir yerel hesaba sahipseniz ve parolayı kaldırmak istiyorsanız yardımcı bar üzerinde "Ayarlar"a girin.
Windows 8.1 Parola Olmadan Oturum Açma
Bilgisayar ayarlarına ulaşmak için "Bilgisayar ayarlarını değiştir"e basın.
Windows 8.1 Parola Olmadan Oturum Açma
Buradan "Hesaplar" sekmesine tıklayın.
Windows 8.1 Parola Olmadan Oturum Açma
Oturum açma seçeneklerinde şifreleme türlerini seçebilir ve mevcut parolayı kaldırarak parolasız giriş yapabilirsiniz.Bunun için parola sekmesinde "Değiştir"e basın.
Windows 8.1 Parola Olmadan Oturum Açma
Geçerli parolanızı yazdın ve devam edin.
Windows 8.1 Parola Olmadan Oturum Açma
Yeni parola, parolayı yeniden girin, parola ipucu kutucuklarını tamamen boş bırakıp devam edin ve işlemi sonlandırın.Artık yerel hesabınızda parola olmadan oturum açabileceksiniz.

Microsoft Hesabı Parola Seçeneklerini Düzenleme

Microsoft hesabı kullanıyorsanız parola olmadan oturum açmak mümkün değildir.Hiç bir şifreleme türü kullanmadan oturum açmanın tek yolu bu hesabı yerel hesaba dönüştürmek olacaktır.Ama yinede mevcut şifrenizi her seferinde girme işkencesinden kurtulmak için resimli parola ve hızlı pin seçenekleri bulunuyor.İsterseniz onlara bir göz atalım.

1- Resimli Parola Oluşturma
Resimli Parola Oluşturma
Her seferinde mail şifrenizi girmektense oturum açma seçeneklerine resimli parola eklemek daha pratik olabilir.Resimli parola ile sizin belirlediğiniz bir resim üzerinde fare hareketleri ile hiç klavye kullanmadan, üç dokunuş yaparak ya da dokunmatik ekranda parmağınız ile dokunuşlar yaparak oturum açabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için buradaki yazıyı inceleyin.

2-Hızlı Pin Oluşturma
Hızlı Pin Oluşturma
Hızlı Pin nedir ? Yine oturum açma seçeneklerine ekleyebileceğiniz bir şifreleme türüdür.Mail şifreniz dört ya da daha fazla karakterden oluşabileceği için bunu her seferinde yazmak zor olabilir.Onun yerine hızlı pin oluşturup sadece dört hane kullanarak ve mail hesabınızın şifresine dokunmadan hızlı bir şekilde oturum açabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için buraya bakın.

Uyanırken Parola Sormayı Kapatma
Microsoft hesabını kullanmak istiyorsunuz ve sürekli sorulan parolalardan sıkıldıysanız uyku modundan çıkarken parola sormayı kapatarak, uyanırken direk oturum açılmasını sağlayabilirsiniz.Detaylı bilgi için buraya bakın.

3 yorum :

  1. Teşekkürler, parola oluşturuldu.

    YanıtlaSil
  2. bu yöntem olmuyor yeni şifere yazılan yerin yanında şifre girin yazıyor

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...