facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.2 "Windows Threshold" Mı Geliyor

Windows
Windows 8.1'den sonra gelecek en büyük güncelleme Windows 8.2 "Threshold"dan yeni bilgiler ortaya çıktı!Microsoft'un masaüstü işletim sistemine Windows 8.1'den sonra gelecek büyük güncellemeyle ilgili yeni söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Microsoft'tan bilgi sızdırdığını iddia eden "MSFTNerd", kod adı "Threshold" olan 8.2 güncellemesiyle ilgili bildiklerini paylaştı.

MSFTNerd, raporunun "program yönetimiyle direkt olarak ilgilenmeyen Microsoft çalışanlarının verdiği spekülatif bilgilere" dayandığını itiraf ediyor. Dolayısıyla dedikodulara dikkatle yaklaşmakta fayda var.

Microsoft'un işletim sistemi bölümünün başındaki Terry Myerson, şirketin mobil ve masaüstü Windows'ları bir araya toplayan bir platform üzerinde çalıştıklarını daha önce söylemişti. MSFTNerd'in raporuysa Threshold'un "dokunmatik/sesli cihazlar ve fareyle kullanılan cihazlar" için ortak Windows çekirdeği sunacağını söylüyor. Bununla birlikte fareye yönelik cihazlardaki arayüz, dokunmatik özelliğiyle öne çıkan cihazlardakilerden farklı olacaklar.

Bunun yanında rapora göre Microsoft'un bulut hizmetleri farklı bir geliştirme takvimine sahip olacak ve farklı platformlarda farklı arayüzler sunacak.

Rapor, Threshold'un "resmi" olarak geliştirilmeye başlanacağı tarihin 2014 ilkbaharı olacağını ediyor ediyor, ancak bu tarihin birkaç faktörden etkilenebileceğinin de notunu düşüyor.

Kaynak: Chip

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...