facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Uygulamaları El İle Güncelleme

Windows 8 uygulamalar
Diğer platformlarda olduğu gibi Windows 8 mağazasında da uygulamalar güncelleme alabilir.Windows 8'de uygulama güncellemeleri otomatik değildi.Windows 8.1'de ise otomatik güncelleme özelliği geldi.Ama yinede el ile güncelleme ihtiyacı içine girebilirsiniz.Peki neden ? Uygulama güncellemeleri otomatik olarak seçilmiş olsa bile gelen güncellemeler bazen gecikmeli olarak yüklenebiliyor.Bunun nedeni yoğunluktan kaynaklanıyor olabilir.O yüzden belli aralıklarda güncellemeleri denetlemeniz de fayda var.Ya da yeni bir uygulamaya güncelleme geldiğini duydunuz ama henüz bu güncellemeyi sistem otomatik olarak almadıysa siz el ile güncelleme denetlemesi yaparak hemen yükseltme yapabilirsiniz.Şunu da belirtmekte fayda var.Ayarlarda otomatik güncelleme seçilmiş olsa bile her zaman gecikmeli olarak güncellemeleri almanız olasıdır.Bu Windows mağazasına özel bir durum değil.Aynı gecikmeler Android ve İos sistemlerinde de mevcut.Bunun sebebi sanırım yoğunluk.Biz el ile güncelleme denetimi nasıl yapabiliriz ona bakalım.
Windows 8.1 uygulama güncelleme
Güncelleme ayarlarına girmek için mağaza uygulaması açık iken yardımcı barı açın. (fare imlecini sağ üst ya da sağ alt köşeye yaklaştırıp açın.) ve "Ayarlar" kısmına girin.Burada "Uygulama güncellemeleri" ayarlarına girin.
Windows 8.1 uygulama güncelleme
Buradan otomatik güncellemeleri kapatıp açabileceğiniz gibi, otomatik seçili olsa bile güncelleme denetimi yapabilirsiniz."Güncellemeleri denetle" diyerek gelen yeni güncellemeleri hemen alabilirsiniz.
Windows 8.1 uygulama güncelleme
Örneğin yukarıdaki uygulama otomatik güncellemeler seçili olmasına rağmen henüz güncellenmeye başlamamıştı.El ile denetleme yaparak gecikmeyi önleyebilirsiniz.Umarım yararlı olur.İyi bloglar.

2 yorum :

 1. Adsız17:01

  Windows 8 de mevcut bu özellik. Güncelleme mevcutsa sağ üstte şu kadar güncelleme var diye uyarısı çıkıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet uyarı çıkıyor ve kullanıcı uyarılara girip güncellemeleri manuel olarak yapıyor.8.1'de ise otomatik olarak uyarı çıkmadan güncelleme seçeneği mevcut.

   Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...