facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Sürücülerin Sürüm Numarasını Bulma

Windows 8.1 Sürücülerin Sürüm Numarasını Bulma
Aygıt sürücülerinin en son sürümünü kullanmak her zaman daha iyidir.Eski sürüm, geçmişteki sürücüleri kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem.Ama bazen yeni sürücüler sorun çıkartabilir.Böyle durumlarda eski sürümlerini yükleyerek sorunlar giderilebilir.Özellikle Windows 8.1 gibi yeni sistemlerde driver uyumsuzluğu sıkça rastlanan bir durumdur.Kullandığınız sürücünün sürüm numarasını öğrenerek, sorun çıkartan sürücünün bir önceki versiyonlarını yükleyerek sorunun aygıt sürücüsünde olup olmadığını anlayabilirsiniz.Peki ama sürücünün sürüm numarasını nasıl bulacağız ? Bunun için yazıyı okumaya devam edin.
Windows 8.1 Sürücülerin Sürüm Numarasını Bulma
Aygıt sürücülerine ulaşmak için "Win + R" tuşlarına basın.Açılan çalıştır penceresine (devmgmt.msc) yazın.Denetim masası açılacaktır.Windows 8.1 için bu kısayol geçerlidir.Diğer sürümlerde dosya gezgini üzerinden aygıt yöneticisine ulaşabilirsiniz.(Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıt Yöneticisi).Aygıt yöneticisinde sürüm numarasını öğrenmek istediğiniz aygıta sağ tıklayıp "Özellikler"e basın.
Windows 8.1 Sürücülerin Sürüm Numarasını Bulma
Açılan pencerede "Sürücü" sekmesine gelin.Sürücü sürümü, aygıtın sürücü numarasını temsil edere.Bu numaradan daha yüksek veya daha düşük sürüm bulunup bulunmadığını aygıtın resmi İnternet sitesinden takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...