facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Ekran Görüntüsü Almanın 3 Farklı Yolu

Ekran yakalama
Ekran görüntüsünü almak için yüzlerce program vardır.Ama Windows bizi programlara muhtaç etmeyerek sistem üzerinde ekran görüntüsünü almanın kolay yollarını sunmuştur.Windows 8.1'de hızlı ekran yakalamanın tüm yollarını anlatacağımız bir yazı hazırladık.Herhangi bir 3. parti araç kullanmadan ekran görüntüsünü yakalamak Windows 8 ve 8.1'de mümkün.Araştırdık ve ekran yakalamanın 3 farklı yolunu bulduk.Şimdi bu yolları inceleyelim.

1- PrtScn (Print Screen) Klavye Kısayolu
Ekran yakalama
Bu yöntem en çok bilinen yöntemdir.Windows 8 ve 8.1 dahil olmak üzere tüm Windows sürümlerinde çalışmaktadır.Klavyeden PrtScn tuşuna basın ve paint programını açın.Paint üzerinde yapıştır tuşunu kullanarak hafızada bulunan görüntüyü programa yapıştırın.Hepsi bu kadar.

2- Windows + PrtScn Kısayolu 
Ekran yakalama
Daha kısa bir klavye kısayol tuşu ise (Win + PrtScn) tuşudur.Bu tuşlara aynı anda bastığınızda tam sayfa ekran görüntüsü otomatik olarak "Bu Bilgisayar/Resimler/Ekran Görüntüleri" klasörünün içine kaydedilir.En hızlı ekran resmi almanın yolu budur.

3- Ekran Alıntısı Aracını Kullanmak 
Ekran yakalama
Ekran alıntısı aracı belli bir bölümü kesmek ya da tam sayfa ekran görüntüsü almak için oluşturulmuş Windows'ta dahili bulunan bir araçtır.

4 yorum :

 1. Windows 7 de de yaptım oldu!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, aynı yöntemleri Windows 7'de de kullanabilirsiniz.

   Sil
 2. Adsız19:44

  Merhaba, ekran resmi sık alırım. Dizi ya da film izlerken özellikle. Birkaç gündür site üzerinden direkt izlerken, tam ekran modunda prntscrn tuşuna bastığımda altta video çubuğu da hemen görünüyor. Önce olmazdı. resim alttan 1 cm kapanmış oluyor. Sinir bozucu bir durum. Ne ile alakası olabilir?

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...