facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

İpucu: Saniyeler İçinde Windows 8.1'i Kapatma

SlidetoShutDown
Yeni işletim sistemi Windows 8'in en çok sorulan sorularından biriydi.Bilgisayarı kapatma nerede ? İşte bu soru artık Windows 8.1 ile son buldun.8.1 güncellemesi ile başlat tuşu ve menüsü geri geldi.Bilgisayarı kapatmak için dolambaçlı yollar kullanmanıza gerek kalmıyor.Tabi bu yazının içeriği bu değil.Burada çok daha farklı bir kapatma şeklinden bahsedeceğiz.Saniyeler içinde 8.1'i kapatmanız mümkün.Özellikle dokunmatik ekran kullanan, ya da tablet bilgisayar sahipleri bu seçeneği çok sevecekler.Çünkü kaydırma yaparak kapatma işlemini başlatıyorsunuz.
SlidetoShutDown
Kaydırarak hızlı bir şekilde kapatma yöntemini daha önce burada anlatmıştık.Ama orada 8.1 henüz önizleme sürümü idi ve biz orada sadece masaüstü kısayolu ile kapatmayı anlatmıştık.Artık kullanım oranı çok daha fazla arttı ve kararlı sürüm için başlangıç ekranı üzerinden kaydırarak kapatma seçeneğini kullanma oldukça popüler olacaktır.Öncelikle "Win + F" tuşlarına basarak arama kutusunu açın.Arama kutusuna "SlidetoShutDown" yazın.Çıkan dosyayı çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir kaydırma ekranı çıkacaktır.
8.1 kaydırarak kapatma
Kaydırma penceresini fare imleci yardımı ile aşağı çektiğinizde bilgisayarınız kapanmaya başlayacaktır.Peki bunu daha kısayol'dan nasıl yapabiliriz.Yine arama kutusuna "SlidetoShutDown" yazın.
SlidetoShutDown
Dosyanın üzerine sağ tıklayıp "Başlangıç ekranına sabitle" dediğinizde artık çok daha kısayol'dan ve farklı bir şekilde bilgisayarı kapatma seçeneğiniz olacaktır.Umarım yararlı olur.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...