facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Final Kullanıcı Sürümü Çıktı, İndirin

Windows 8.1
Aylarıdır merakla beklenen Windows 8.1 kullanıcılara sunuldu.Windows 8 kullanıcıları mağazaya giriş yaparak alacağı bir bildirim ile ücretsiz olarak yeni sürüm olan Windows 8.1'e yükseltme yapabilirler.Windows 7 ve daha eski sistemler ise Windows 8.1'i satış noktalarından 18 Ekim'de satın alabilirler.Şuan kademeli olarak indirilmeye sunulan yeni sistem 37 farklı dilde yayımlanmış durumda.Windows 8.1'in en dikkat çeken özelliği başlangıç ekranında yapılan değişikliklerdir.

Windows 8.1 Yükseltme
Kullanıcı geri bildirimleri doğrultusunda yeniden düzenlenen bu sürümde başlangıç ekranı düzenlemeleri, başlat menüsü, iyileştirmeler, kutucuklar üzerindeki düzenleme ve boyutları dikkat çekiyor.Ayrıca sistem ilk açılışında başlangıç ekranı yerine eskisi gibi masaüstü görüntülenebiliyor.Diğer dikkat çeken en önemli değişiklik ise arama filtresinde yapılan iyileştirmeler, Bing arama motoru ve SkyDrive bulut depolama alanı entegrasyonunun arama filtresine dahil edilmesidir.Arama özelliği ile arama kutusuna yazacağınız arama kelimeleri Bing arama motoru, SkyDrive, bilgisayar ayarları ve Dosya gezgininde otomatik olarak aranıyor.Böylece sonuçlara çok daha hızlı bir şekilde ulaşmış oluyorsunuz.Windows 8.1'de SkyDrive eşitlemesi ile çevrim dışı olarak dosyalarınıza erişebilir, dosya gezgini üzerinde bulut depolama alanına yükleme yapabiliyorsunuz.

Windows 8.1 yükseltmesi nasıl yapılır ? Windows 8 kullanıcıları mağaza üzerinden alacağı bildirim ile 8.1'i indirebilir ve kurabilirler.

4 yorum :

 1. Adsız21:17

  hocam 8.1 kararlı sürümü mağazadan güncelleme yoluyla edinmek yerine iso formatında indirip direkt kurulum yapabileceğimiz link yokmu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle bir link resmi olarak yayımlanmıyor hocam.Şuan buradan veremiyorum ama tüm sürümlerin .iso dosyalarını İnternet'te bulabilirsiniz.

   Sil
 2. merhabalar bilgisayarımı geçen kasım ayında aldım. gayet iyi çalışmaktaydı fakat windows 8.1 e yükselttikten sonra inanılmaz yavaşladı bazı araştırmalarım sonucu bir tek bende böyle olmadığını öğrendim ve şubat ayında windows 8 e geri dönüş yaptım. fakat bilgisayarım hala çok yavaş ayrıca 8.1 den de gayet memnundum ama yavaşlama yaptığı için dönüş yapmak zorunda kaldım kısacası değişen bişey olmadı hala yavaş hala takılıyor .. format atsam düzelir mi acaba ya da başka bir yolu var mı? teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, böyle durumlarda tabi sorunun ne olduğunu tespit etmek her zaman daha yararlı olur.Eğer daha önce böyle bir sorun yok ise format atmak kesin çözüm olacaktır elbette.

  Ama siz şubat ayında 8.1'den Windows 8'e geri dönüş yaptığınız için benim tavsiyem tekrar Windows 8.1 yükseltmesi yapmanızdır.Çünkü 8 Nisan'da 8.1 için Update 1 adlı çok büyük bir güncelleme paketi geldi.Bu güncelleme paketini sadece Windows 8.1 kullananlar yükleyebilir.

  Güncelle paketinin içeriği oldukça geniş.Daha çok klavye ve fare kullanıcıları için yenilikler getirse de, sizin gibi yavaşlama, uyumsuzluk sorunu yaşayanlar içinde düzenlemeler yapıldı.

  O yüzden Windows 8.1 yükseltmesi yapın.Daha sonra 900 mb boyutundaki "KB2919355" numaralı büyük Update 1 güncellemesini Windows 8.1 üzerine kurun.Eminim sorununuz bu şekilde çözülecektir.

  http://www.windows8li.com/2014/04/windows-81-update-1-guncellemesini.html

  Biraz uzun bir işlem gibi gözüktüğünün farkındayım.Ama eğer Windows 8.1'den memnun kaldıysanız 8.1 update 1'den daha çok memnun kalacaksınız.Çünkü bir çok yenilik yapıldı.Hem sorunu çözmüş olursunuz hemde en güncel ve sorunsuz işletim sistemini kullanmış olursunuz.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...