facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Bilinmeyen Donanımları Kolayca Programsız Bulma

Bilinmeyen Donanım
Her ne kadar yeni işletim sistemi Windows 8.1'in donanım tanıma hafızası çok gelişmiş olsa da, bilinmeyen donanımlar ile karşılaşmanız yinede olasıdır.Üreticiler sürekli yeni aygıtlar üretirler.Bu aygıtları Windows'un tanıyabilmesi için sürücüleri olması gereklidir.Sürücüleri de ya siz manuel olarak tanıtırsınız ya da otomatik olarak Windows tanır.Bilinmeyen donanımlar çoğu zaman problem olmuştur.Yeni bir bilgisayar olduğunuzda tüm sürücüler bilgisayarınız ile birlikte gelir.Ama ilk formatta bilinmeyen donanımlar ortaya çıkar.Bazende yeni bir donanım alırsınız ve bu donanımım sürücü cd'si içinden çıkar.Çıkmasa da İnternet üzerinden firmanın resmi sitesine girilerek sürücüyü indirebilirsiniz.Ama ya hiç bilinmeyen, ne olduğunu anlayamadığınız bir donanımınız var ise.Windows tanıyamıyor ve siz sürücünün marka ve modelini bilmiyorsanız o zaman ne yapabilirsiniz ? Böyle durumlarda Driver bulan 3. parti programlar kullanmak her zaman yararlı olmuştur.Yinede çok daha kolay bir yöntem var.Bu yöntem ile hiç program kullanmadan ne olduğunu bilmediğiniz tanınmayan sürücüyü rahatlıkla bulabilirsiniz.
Bilinmeyen Donanım Bulma
Windows gezgininde "Denetim Masası\Donanım ve Sesı\Aygıt Yöneticisi" yolunu izleyin.Aygıt yöneticisini Aygıtlar ve Yazıcılar başlığı altında açın.
Bilinmeyen Donanım Bulma
"Bilinmeyen aygıt" yazan, ünlem işaretli bilinmeyen sürücünüze sağ tıklayıp "Özellikler"e girin.Bilinmeyen aygıt özellikleri penceresinde "Ayrıntılar" sekmesine tıklayın.Özellikler başlığı altındaki "Donanım kimlikleri"ni seçin.
Bilinmeyen Donanım Bulma
Değer verisinde "PCI\VEN_197B&DEV_2384&SUBSYS_3628103C&REV_00
" gibi kimlik numaralarını göreceksiniz.Kimlikte bulunan "VEN" ve "DEV" numaralarını kopyalayın.Şimdi burada bulunan siteye giriş yapın.Vendor Search ve Device Search yazan yerlere bulduğunuz kimlik numaralarını yapıştırın.
Bilinmeyen Donanım Bulma
Ven ve Dev bölümlerine ayrı ayrı.Burada Vendor ürünü üreten firma, Device ise aygıtın ne olduğunu temsil ediyor.Arama kısımlarını doldurduktan sonra arama yaptığınızda bilinmeyen donanımın ne olduğunu tam olarak görebileceksiniz.
Bilinmeyen Donanım Bulma
Hem üreticiyi hemde ürünün ne olduğunu tam olarak gösterecektir.Bilinmeyen donanımları bulmak için kolay ve etkili bir yöntemdir.

1 yorum :

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...