facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Başlat Menüsünü Gizleme

Windows 8.1 başlat menüsü
Windows 8 ilk çıktığında en çok dikkat çeken ve tartışılan konu başlat menüsü ve başlat ikonunun kaldırılması olmuştu.Başlat menüsü yerine ikonu da bulunmayan sol alt köşeye gizlenmiş tam sayfa başlangıç ekranı gelmişti.Kullanıcılar bu değişiklikten o kadar çok şikayet etti ki Microsoft kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak Windows 8 üzerinde başlat menüsü ve başlat ikonu da eklenip düzeltmelere giderek Windows 8.1'i çıkardı.Çoğu kişi başlat menüsünün geri gelmesinden oldukça memnun olsa da, birde o görev çubuğunda ikonun bulunmamasına adapte olan ve bu değişikliği benimseyen kullanıcılar da var.Onlar hem Windows 8.1 yükseltmesi yapıp hemde eskisi gibi gizlenmiş başlangıç ekranı tuşunu isteyebilirler.İşte böyle bir durumda yapılacak tek şey 3. parti ufak bir yazılım ile sol alt köşedeki ikonu gizlemektir.
StartIsGone
Windows 8.1'de başlat menüsünü ve ikonunu kaldırmak için burada bulunan StartIsGone programını kullanabilirsiniz.Program çok basit bir şekilde arka planda çalışarak başlat ikonunu gizleyerek Windows 8.1'deki görünümü Windows 8 görünümüne getiriyor.Programı çalıştırdığınızda tek yapmanız gereken izin vermektir.
Başlat menüsü kaldır
Daha sonra StartIsGone sağ alt köşeye yerleşip başlat menüsünü kaldıracaktır.Ne kadar basit ve standart olsa da amacını gerçekleştirdiği için on numara bir program.Sisteminizin türüne göre x86 ya da x64 dosyasından çalıştırın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...