facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Ayarlarınızı Yedekleme ve Senkronize Etme

SkyDrive
İlk olarak Windows 8 tanıtıldı.Daha sonra ise geliştirilmiş ve kullanıcı istekleri doğrultusunda yeniden düzenlenmiş Windows 8.1 tanıtıldı.Windows 8.1'in ayarları yedekleme ve senkronize etme yeteneği vardır.Yeni nesil bir işletim sistemi olduğunu bu özelliği ile de ortaya koyuyor.SkyDrive ile bu özelliği kullanmak mümkün.Bu yazıda Windows ayarlarınızı yedekleme ve senkronize etmenin nasıl yapılacağını inceleyelim.

Not: Bu özelliklerin çalışması için etkinleştirilmiş bir Windows kullanmanız gerekir.Deneme kopyası ya da etkinleştirilmemiş bir sistemde çalışmayacaaktır.Ayrıca sisteme yerel bir hesap yerine, Microsoft hesabı ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Windows 8.1 SkyDrive Ayarları 
Windows 8.1 SkyDrive Eşitleme
Ayarlara ulaşmak için (Win + I) tuşuna basın."Bilgisayar ayarlarını değiştir" yazısına tıklayıp "SkyDrive" bölümüne girin.Burada "Eşitleme ayarları" sekmesine gelin.
Windows 8.1 SkyDrive Eşitleme
Eşitleme özelliğinin çalışması için öncelikle en başta bulunan ayarları SkyDrive ile eşitle bölümünde "Bu bilgisayardaki ayarlarınızı eşitleyin" seçeneğinin açık olması gerekiyor.Bu açık değil ise eşitleme yani senkronizasyon mümkün olmayacaktır.İlk kez giriş yapıyorsanız varsayılan olarak zaten açıktır.
Windows 8.1 SkyDrive Eşitleme
Kişiselleştirme ayarları bölümünde eşitleme için ayarları kendinize göre yapabilirsiniz.Burada Başlangıç ekranı, Görünüş ve masaüstü kişiselleştirme ayarları bulunuyor.
Windows 8.1 SkyDrive Eşitleme
Uygulama ayarları bölümünde iki seçenek bulunuyor.Uygulamalar ve uygulama verileri.Burada uygulama verilerini açarak uygulamalar üzerinde yaptığınız ayarların eşitlenmesini sağlayabilirsiniz.
Windows 8.1 SkyDrive Eşitleme
Diğer ayarlar bölümünde Web tarayıcı, parolalar, Dil tercihleri, erişim kolaylığı ve Windows ayarları bulunuyor.varsayılan olarak hepsi açıktır.
Windows 8.1 SkyDrive Eşitleme
Son bölüm ayarları yedekle ise gelecekte bilgisayarınıza ayarları geri yüklemek için açık kalmasını tavsiye ettiğim bir bölümdür.Kişiselleştirme, uygulama ve diğer ayarları seçmek için en başta bulunan "SkyDrive ile ayarları eşitle" seçeneğinin açık olması gerekirken, ayarları yedeklemek için buna gerek yoktur.Ayarların eşitleme kapalıyken de yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.Aynı zamanda eşitleme açık iken ayarların yedeklenmesini durdurabilirsiniz.Umarım işinize yarar bir bilgi olmuştur.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...